Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU atklāj vairākas jaunas laboratorijas (FOTO) 3

Atklājot Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Augu aizsardzības zinātniskā institūta Agrihorts telpas, LLU rektore Irina Pilvere uzsvēra, ka, lai gan tas ir tālākais LLU objekts, skatoties pēc ģeogrāfiskā izvietojuma, bet tieši ar to 2015. gadā aizsākās zinātnisko institūtu konsolidācija. Patlaban universitāte atrodas konsolidācijas otrajā posmā, un šajā ziņā ir “pionieri” valsts līmenī.

“Šobrīd šajā institūtā strādā 20 darbinieki un tiek realizēti 19 projekti, sākot ar vējauzas kontroli un nezāļu robotu. Notiek aktīva sadarbība ar zemniekiem un lauksaimniecības nozares pārstāvjiem,”'uzsvēra institūta Agrihorts vadītājs Jānis Jaško.

LLU Biotehnoloģiju zinātniskās laboratorijas Viedo tehnoloģiju nodaļas vadītājs Gunārs Lācis stāsta, ka nodaļa pastāv tikai vienu nedēļu un ir vēl “zīdaiņa autiņos”. Kā lielāko nodaļas lepnumu viņš rāda digitālo 3D mikroskopu, kura palielinājums ir līdz 5000 reižu. Ar to var pētīt gan, piemēram,  tomāta sēklas,  gan dažādas virsmas un materiālus, veidojot 3D modeļus. Tāpat ir iegādāts konfokālais lāzerskenējošais mikroskops un Ramana spektrometra un skenējošā elektronu mikroskopa (SEM) sistēma, kas pašlaik ir vienīgā Latvijā, kā arī hromatogrāfijas masspektrometrijas sistēma smalkākām ķīmiskām analīzēm. “Šīs iekārtas būs pieejamas visiem LLU institūtiem, aicināsim LLU struktūrvienības ar tām iepazīties, iesaistīties kopīgos projektos un lietot tās,” piebilst G. Lācis, izsakot cerību, ka darbā ar jaunajām iekārtām izdosies iesaistīt jaunos zinātniekus.

Savukārt Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja Sandra Muižniece – Brasava uzsvēra, ka jaunajās telpās tiks rīkoti uzņēmēju tīklošanās un zinātnieku sadarbības pasākumi, un šī būs vieta, kur zinātnieku izstrādātajam tiks dota pievienotā vērtība.

Vairāk lasiet 17.oktobra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vecais Vecis

Cik jauki ir pie bantītes griešanas!

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.16 16:44

mhh

Mjā, kāds ir lentīšgiezēja nopelns visā tajā procesā? Pilsēta arī kaut ko ieguldīja?

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.16 17:01

Seska Smaka

Gan jau ka Vecais Vecis krekšķināja un gudri vāvuļoja ka pilsēta izaugsmei un ļerrr ļerrr ļerrr un ļerrr...

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.16 21:02

Vietējās ziņas