Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Atvērto durvju dienā prezentēs vides aizsardzības projektu

LLU rīkotās Atvērto durvju dienas laikā, piektdien Jelgavas pilī izvietotajā Lauksaimniecības fakultātē (LF) prezentēs Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīto projektu «Zemgales reģiona vides izzināšana un identitātes atšķirību saglabāšana».

Projekta vadošais partneris ir Šauļu Universitātes Botāniskais dārzs, bet partneri - LLU un Jonišķu Lauksaimniecības skola.«Projekts izstrādāts, lai radītu labvēlīgus vides apstākļus un stiprinātu pārrobežu kopienas vides izglītības un informācijas pieejamību sabiedrībai par vides resursiem Zemgales reģionā, kas pazīstams kā ziedošs kultūrvēsturisks reģions ar izcilu dabas daudzveidību. Tādējādi LLU Atvērto durvju dienas dalībniekiem – vidusskolēniem no visas Latvijas -, kuri šajā datumā pošas uz Jelgavu, tā būs lieliska iespēja iepazīties ne vien ar universitātes vecākās fakultātes ikdienu, bet arī papildināt savas zināšanas vides aizsardzības jomā,» pauž augstskolas preses sekretārs Juris Kālis.Projekta galvenās aktivitātes ir vērstas uz zaļās izglītības veicināšanu Latvijā un Lietuvā, īpaši abu valstu pierobežas teritorijās. Tāpēc tā ieviešanas laikā, kas jau ilgst  vairāk nekā gadu un turpināsies līdz 2012.gada nogalei, visu trīs minēto izglītības iestāžu studenti rīko ekspedīcijas un dažādas praktiskas nodarbības dabā, organizē pieredzes apmaiņas braucienus, lai iepazītos ar īpaši aizsargājamām teritorijām abās kaimiņvalstīs. Lietuvas studenti apmeklēja Jelgavu un kopā ar topošajiem lauksaimniecības speciālistiem no LLU izstaigāja Driksas un Lielupes ieskauto Pils salu, kas ir daļa no dabas lieguma «Lielupes palienes pļavas».Bez tam, ieviešot projektu, LLU fakultātei iegādātas Latvijā un ārzemēs izdotas grāmatas, periodika un citi izdevumi, kas saistīti ar vides aizsardzības tematiku. Tāpat vienā no auditorijām būtiski papildināts herbāriju un citu uzskates līdzekļu klāsts, bet fakultātes mācību un pētniecisko darbu bāzē Pārlielupē top Zaļā klase un jauna augu kolekcija. Vēl Latvijas un Lietuvas pusē, tostarp Šauļu Universitātes Botāniskajā dārzā, iecerēts pilnveidot infrastruktūru, organizēt informatīvos pasākumus, kas veicinās sabiedrības izglītošanu par bioloģiskās daudzveidības, kā arī aizsargājamo teritoriju izzināšanas un saglabāšanas jautājumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas