Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU iegūti pirmie doktora grādi informācijas tehnoloģiju nozarē 10

Aizstāvot promocijas darbus par bioķīmiskajiem tīkliem un virtuālās realitātes izmantošanu, pirmos  doktora grādus informācijas tehnoloģijās LLU vēsturē ieguvuši Ivars Mozga un Arnis Cīrulis.

I.Mozga savā darbā «Bioķīmisko tīklu stacionāro stāvokļu optimizācijas procedūra» akcentējis, ka biotehnoloģijas spēji ienākušas mūsu ikdienā un tās izmantojamas ne vien degvielas ražošanā, bet arī pārtikas izstrādē, atkritumu noārdīšanā, medicīnā un citviet.«Par vienu no biotehnoloģijas attīstības priekšnosacījumiem ir izvirzījušās informācijas tehnoloģijas, kuru pielietojumu nosaka vairāki iemesli: lielu datu apjomu uzglabāšana un apstrāde, līdzību analīze, datizraces uzdevumi un dažādi modelēšanas pielietojumi,» klāsta I.Mozga.Savukārt A.Cīrulis ar promocijas darbu «Virtuālās realitātes izmantošana tehnoloģisko procesu vadības apmācības pilnveidošanā» norāda, ka virtuālajai realitātei, lai tā atbilstu iedomātajam, ir jāpiemīt tādām pat īpašībām, kā materiālajā realitātē, un šī metode ir kļuvusi par vienu no vadošajām intensīvās un interaktīvās apmācības tehnoloģijām.Jaunais zinātnieks darbā izstrādājis e-apmācības sistēmas, kas satur virtuālās un papildinātās realitātes elementus, kā arī izstrādājis piemērotas fiziskās struktūras izvēles metodi, kas uzlabotu apmācības sistēmas pielietojuma kvalitāti, ziņo augstskolas portāls.Ar doktora darbu kopsavilkumiem iepazīties iespējams LLU Fundamentālās bibliotēkas lasītavā, aicina LLU.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Bite

Prieks par LLU,par sasniegumiem,par doto izglītību dažādās jomās.

pirms 8 gadiem, 2012.05.24 08:05

vispār

LLU ir vēlviens melnais caurums kur pazūd valsts nauda miljoniem

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 21:28

micro

@ops
es domāju, ka tā var aizstāvēt bakalauru un maģistru. Ar doktoru ir savādāk, jo tur vērtēšana ir striktāka un ne tikai lokāli.

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 21:21

@ops
Vai Tev gadās, ka izstrādā kaut ko tādu, ko pats nesaproti? :))

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 17:11

nu nu

aho,
tu mani sasmīdiāji =) kuriozi izskatās tavi spriedumi nevis doktora grāds.
Mūsdienās IT ir sakars ar ļoti daudzām jomām

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 17:06

ops

Jautājums vai viņi paši arī saprot ko viņi tur izstrādājuši?

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 17:02

micro

@ahu
vai ir kāds mūsdienīgs Claas kombains bez elektroniskas vadības sistēmas? Protams, ka matemātiski graudu žāvēšanas procesus var modelēt uz papīra, bet uz datora tas varētu paātrināt šo procesu par pāris mēnešiem, turklāt, bez kļūdām aprēķinos. Ir diezgan tuvredzīgi teikt, ka IT nav nekādas daļas lauksaimniecībā vai pārtikas rūpniecībā, vai tehnoloģisko iekārtu vadīšanā, vai ekonomisko modeļu darbināšanā ... IT, tas ir rīks, kuru, pareizi pielietojot, iespējams tik pie rezultāta ātrāk. Katra paša izvēle paliek, vai iet pārējiem nopakaļ, vai tomēr mēģināt izvirzīties grupas priekšgalā.

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 16:56

ah

LLU ir Jelgavas un Latvijas lepnums. Mēs visi esam tās simboli. Ja kāds sevi paškritiski ir novērtējis, tad tas jau ir solis uz mainīšanos.

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 16:47

ahu

Tā kā akadēmija ir slavena ar alkohola lietošanas rekordiem un tradīcijām (absolvents Caune spilgts akadēmijas pārstāvis) , tad nākošajam vajadzētu būt alkohola un pohu zinātņu doktoram .
IT faktiski ar lauksaimniecību nav nekāda sakara un doktors IT jomā izskatās kuriozi lauksaimniecības mācību iestādē
Dzeršana un gulēšana krūmos - tas ir LLU simbols

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 16:32

Vietējās ziņas