LLU iekļūst pasaules dzīvības zinātņu universitāšu reitingā 1

Novembrī publiskots “Times Higher Education” Pasaules universitāšu reitings 2020 dzīvības zinātņu jomā, kurā starp 821 pētniecībā aktīvu, pasaules labāko universitāti nosaukta Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) Jelgavā, kas starptautiskajā vidē zināma kā Latvia University of Life Sciences and Technologies. Kopējā reitingā iekļuvušās universitātes kopumā veido 5% lielu īpatsvaru no visām augstākās izglītības iestādēm pasaulē, informē LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Dzīvības zinātņu reitings ir daļa no kopējā “Times Higher Education” universitāšu reitinga, kura rezultāti tika publiskoti septembrī. Dzīvības zinātnēs vērtētas augstākās izglītības un pētniecības iestādes, kuru darbības virzieni saistīti ar bioloģiju, veterināro zinātni, lauksaimniecību, mežsaimniecību un sporta zinātni. Vadošās vietas dzīvības zinātņu 2020. gada reitingā ieņem Kembridžas universitāte, Hārvardas universitāte un Oksfordas universitāte. Taču kopumā reitinga kvalitātes prasībām atbilstošas ir 821 augstākās izglītības un pētniecības iestāde no visas pasaules.

LLU reitingā ieguvusi pozīciju grupā 601+. Savukārt Latvijas Universitāte iekļuvusi grupā no 501-600. Citas Latvijas augstskolas reitingā nav iekļuvušas.

Dzīvības zinātņu virziens ir viens no trijiem studiju un zinātnes virzieniem LLU, līdztekus inženierzinātnēm un sociālajām zinātnēm.  Dzīvības zinātnēs studijas īsteno LLU senākās un pētniecības tradīcijām bagātākās fakultātes – Lauksaimniecības, Meža un Veterinārmedicīnas fakultātes. Turklāt pēdējā no nosauktajām šonedēļ atzīmē 100 gadu jubileju.

Jau iepriekš ziņots, ka kopējā “Times Higher Education” reitingā 2020 LLU šogad iekļuvusi pirmo reizi, ieņemot vietu 1001+ grupā. Savukārt inžnierzinātņu un tehnoloģiju nozarē iegūta vieta starp 1000 labākajām universitātēm, bet sociālo zinātņu nozarē LLU iekļuvusi grupā 601+.

“Times Higher Education “ reitingā tiek vērtētas pētniecībā aktīvas universitātes no visas pasaules, izmantojot vairākus kritērijus piecos darbības virzienos: studijas (studiju vide), zinātne (apjoms, ienākumi, reputācija), citējamība (zinātnes ietekme), starptautiskais profils (mācībspēki, studenti, pētījumi) un ienākumi no nozares (zināšanu pārnese). Ar kritēriju palīdzību tiek mērīti universitāšu sasniegumi un reitingā iekļautas tikai pasaulē labākās universitātes, turklāt tematiskajos reitingos tiek izmantoti kopējā reitinga dati, klasificējot tos pa dažādām zinātņu nozarēm.

Atbilstoši Starptautiskās universitāšu asociācijas datiem pasaulē 196 valstīs šobrīd ir aptuveni 19 400 augstākās izglītības iestāžu, kas piedāvā iegūt izglītību un nodarbojas ar pētniecības aktivitātēm.  Tādējādi “Times Higher Education” Pasaules universitāšu reitingā izdevies iekļūt tikai aptuveni 5% no visām pasaules augstākās izglītības iestādēm. Lai gan citi avoti norāda, ka šādu iestāžu ir krietni vairāk kā 25 000 un reitingā iekļuvušo universitāšu īpatsvars ir vēl mazāks.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas