Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU lielākais pieteikumu skaits saņemts veterinārmedicīnas, mežzinātnes, mežinženieru, datorvadības un ekonomikas studijām

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) lielākais pieteikumu skaits saņemts veterinārmedicīnas, mežzinātnes, mežinženieru, datorvadības un ekonomikas studijām, informēja LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Pirmdien noslēdzās reflektantu pieteikumu pieņemšana LLU pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju vietām. Studētgribētāju interese par Jelgavā piedāvāto augstāko izglītību ir pieaugusi, norādīja LLU pārstāve.

Šogad vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā portālā "www.latvija.lv" reģistrējušies 9212 reflektanti, kas iesniedza pieteikumus pamatstudijām 12 Latvijas augstskolās. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu studētgribētāju skaits Latvijā ir pieaudzis, un līdzīga tendence vērojama arī LLU piedāvātajās pamatstudiju programmās.

Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai, LLU pamatstudijās saņemts 831 pirmās prioritātes pieteikums, un kopā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 2796 reizes, kas ir būtiski vairāk nekā pērn, norādīja Janmere.

Populārākā pilna laika pamatstudiju programma ir "Veterinārmedicīna", kas saņēmusi 96 pirmās prioritātes pieteikumus. Tai seko "Mežinženieris" ar 65 pieteikumiem, "Lauksaimniecība" ar 55 pieteikumiem, "Ekonomika" ar 49 pieteikumiem, "Mežzinātne" ar 41 pieteikumu, "Ainavu arhitektūra un plānošana" ar 40 pieteikumiem, "Būvniecība" ar 38 pieteikumiem, "Datorvadība un datorzinātne" ar 34 pieteikumiem, "Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība" ar 33 pieteikumiem un "Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai" ar 32 pieteikumiem.

Savukārt augstākā līmeņa studijās saņemti 420 pieteikumi pilna laika un 10 pieteikumi nepilna laika studiju vietām. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts programmās "Ekonomika" - 76, "Projektu vadība" - 70, "Uzņēmējdarbības vadība" - 65,, "Mežzinātne" - 38, "Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija" - 25, "Pārtikas zinātne" - 22, "Karjeras konsultants" - 21, "Lauksaimniecība" - 20. 

Vairākās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām, un tajās uz vienu vietu pretendē vairāki cilvēki. Tās ir programmas "Projektu vadība", "Uzņēmējdarbības vadība", "Ekonomika", "Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija", "Mežzinātne", "Pārtikas zinātne" un "Karjeras konsultants".

Pamatstudiju konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 7.augustā pēc plkst.17, otrās kārtas rezultāti - 11.augustā pēc plkst.17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā "www.latvija.lv", kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā. 

Turpretim rezultāti par konkursu uz augstākā līmeņa studijām būs zināmi no 7.augusta, zvanot uz attiecīgās fakultātes dekanātu. LLU absolventi tos varēs aplūkot LLU Informatīvajā sistēmā, izmantojot savus pieejas datus, skaidroja Janmere.

Provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka dažās studiju programmās vēl būs pieejamas valsts finansētās studiju vietas un maksas vietas, taču par konkrētu vakanto studiju vietu skaitu LLU ziņos pēc 14.augusta, kad tiks apkopoti rezultāti par studiju līgumus noslēgušajiem reflektantiem, piebilda augstskolas pārstāve.

LLU no 17.augusta turpinās uzņemšanu uz vakantajām studiju vietām.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas