Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU pagaidām neizmantos Jelgavas Valsts ģimnāzijas atbrīvotās telpas Jelgavas pilī 3

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) pagaidām neizmantos telpas Jelgavas pilī, kurās līdz šim trīs gadus darbojusies Jelgavas Valsts ģimnāzija, aģentūru LETA informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Ģimnāzija pils telpas ziemeļrietumu un nedaudz arī austrumu spārnā izmantojusi, kamēr tās ēkā notikuši rekonstrukcijas darbi. Taču līdz ar jauno mācību gadu skola pārvākusies atpakaļ uz savu mājvietu.

Janmere skaidroja, ka laikā, kamēr pilī notiek energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi, atbrīvotās telpas netiks izmantotas, jo tajās jāveic logu nomaiņa, ventilācijas sistēmas izbūve, bēniņu siltināšana, kā arī vēlāk jāatjauno ārējo sienu fasāde.

"Vismaz šajā studiju gadā turpināsies šie darbi, kas jau līdz šim īstenoti visā pilī. Par tālākiem plāniem nekas nav zināms," informēja LLU pārstāve.

Jau vēstīts, ka vērienīgie būvdarbi Jelgavas Valsts ģimnāzijā ilga divarpus gadus, ēkā maksimāli saglabājot 20.gadsimta 30.gadu vēstures liecības. Labiekārtota arī skolas teritorija un sakārtots stadions. Skolai iegādāts jauns aprīkojums, nodrošinot mūsdienīgu un rosinošu mācību vidi.

Skola savulaik būvēta pēc arhitekta Valda Zebauera projekta un ekspluatācijā nodota 1939.gadā. Pēc Otrā pasaules kara ēku atjaunoja un līdz 2017.gadam skolā vērienīgi remonti netika veikti.

Skolas pārbūve notika, pašvaldībai realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētu projektu "Mācību vides uzlabošana Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā". Projekta kopējās izmaksas ir 13 628 570 eiro. Attiecināmās izmaksas ir 9 432 598 eiro, no tām 6 315 161 eiro ir ERAF finansējums, 3 117 437 eiro - Jelgavas pašvaldības finansējums un valsts budžeta dotācija pašvaldībām. Neattiecināmās izmaksas ir 4 195 972 eiro, kas ir pašvaldības finansējums. Jelgavas Valsts ģimnāzijas būvniecības - būvprojekta izstrādes, autoruzraudzības, būvuzraudzības un būvdarbu - izmaksas ir 12 309 592 eiro.

Tāpat ziņots, ka pils atjaunošanas darbi notiek projektā "Jelgavas pils energoefektivitātes nodrošināšana", ko finansē Emisijas kvotu izsolīšanas instruments. Kopējās projekta izmaksas ir 6 701 654 eiro, no kura Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējuma apjoms ir 4 000 000 eiro. Projekta īstenošana noslēgsies 2020.gada oktobrī.

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Tā ir pils

Atjaunot smuki telpas un saglabāt vēsturiskās liecības, nevis iedot telpas skolniekiem

pirms 6 mēnešiem, 2019.09.08 10:15

mhh

Jā, lai stāv tukša un lieki tērē resursus. Vismaz smuki izskatīsies.

pirms 6 mēnešiem, 2019.09.08 13:35

z

Nākošajā mācību gadā tur būs Tehnoloģiju vidusskolas bērni ,lielās klases,uz rekonstrukcijas laiku.Mazās klases uz bijušo Spīdolas

pirms 6 mēnešiem, 2019.09.09 18:50

Vietējās ziņas