Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU paraksta vienošanos ar «Latvijas Zaļo punktu»

«Ja ne Latvijas Lauksaimniecības universitāte, tad kas vēl varētu būt zaļš!» noteica LLU rektors Juris Skujāns, otrdien parakstot Zaļās gribas apliecinājumu ar akciju sabiedrību «Latvijas Zaļais punkts».

«Mēs kā studenti vienmēr esam atvērti jaunām idejām!» piebilda trešais vienošanās partneris, LLU studentu pašpārvaldes vadītājs Artūrs Bukonts. «Starp vairākiem tūkstošiem mūsu uzņēmuma klientu LLU ir pirmā no augstskolām, par ko ir īpašs gandarījums,» savukārt sacīja akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.Zaļās gribas apliecinājums uzskatāms par trīspusējas sadarbības uzsākumu, lai kopīgi stiprinātu zaļās domāšanas nozīmi un veiktu dažādus studentus motivējošus pasākumus, sadzīvē un mācību procesā ievērojot videi draudzīgus principus.Rektors piezīmēja, ka zaļās idejas saista akadēmisko domu, jo īpaši mežzinātnes, ainavu arhitektūras un plānošanas, zemes ierīcības, pārtikas higiēnas, kā arī citās studiju programmās. Viens no tuvākajiem sabiedriskajiem pasākumiem gaidāms jau šoruden. Izmantojot LLU un «Zaļā punkta» interneta mājas lapas, tiks vākti studentu priekšlikumi vides saglabāšanai un ilgtspējai un zaļā dzīvesveida popularizēšanai.«Ja mums jau ir Zinātnieku nakts un Studiju nakts, varētu sarīkot arī jautru Zaļo nakti, kur, piemēram, studenti sacenstos atkritumu šķirošanā,» kā vienu no idejām minēja A. Bukonts.«Latvijas Zaļais punkts» ir akciju sabiedrība un reizē ražotāju atbildības sistēma, kas nodarbojas ar izlietotā iepakojuma un vienreizlietojamo trauku un galda piederumu, kā arī elektrisko un elektronisko iekārtu (EEI) un videi kaitīgo preču (VKP) atkritumu apsaimniekošanas sistēmas ieviešanu un koordinēšanu Latvijā. Latvijas Zaļais punkts dibināts 2000.gada 11.janvārī, kļūstot par vienu no pirmajām organizācijām Austrumeiropā, kas rūpējas par izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu, pārstrādi un atkritumu dalītās vākšanas sistēmas attīstīšanu. Sākot ar 2006.gadu, LZP saviem līgumpartneriem piedāvā nodrošināt veiksmīgu likumdošanas prasību izpildi EEI un VKP atpakaļ savākšanā un pārstrādē LZP līgumpartneru vietā. «Latvijas Zaļais punkts» ir pasaules Zaļo punktu apvienības, kurā apvienojušies 30 valstu pārstāvji, «Packaging Recovery Organisation Europe s.p.r.l.» (PRO Europe), biedrs un tam pieder Zaļā punkta preču zīmes lietošanas tiesības Latvijas teritorijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas