Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU piedāvās iestāties ārpus konkursa jau 27.martā

Vairākas Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) fakultātes vidusskolēniem piedāvā studiju vietas ārpus konkursa jau 27.martā, un šādu iespēju varēs izmantot ikviens, kas apmeklēs LLU Atvērto durvju dienu.

Kā informē Lauku inženieru fakultātes (LIF) prodekāns Kārlis Siļķe, LIF piedāvā piedalīties konkursā trīs specialitātēs: zemes ierīcībā, būvniecībā, vides un ūdens saimniecībā, bet ainavu arhitektūras un plānošanas specialitātē - zīmēšanas olimpiādē.Pirmo trīs vietu ieguvēji pretendēs uz pilna laika studijām ārpus konkursa izvēlētajā specialitātē ar nosacījumu, ka reflektanta dokumenti un sekmes atbilst LLU 2009.gada Uzņemšanas noteikumiem. Reflektantam jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam. Zemes ierīcības specialitātes reflektanti un Vides un ūdenssaimniecības reflektanti var piedalīties konkursā no pulksten 9 līdz 15. Būvniecības specialitātes reflektanti tiek gaidīti konkursā, kas sāksies pulksten 12. Ainavu arhitektūras un plānošanas specialitātes reflektantiem zīmēšanas olimpiāde notiks pulksten 10 un 12. Konkursi un zīmēšanas olimpiāde notiks fakultātes telpās Akadēmijas ielā 19.Savukārt Pārtikas tehnoloģijas fakultātē (PTF) studētgribētāji varēs pārbaudīt zināšanas ķīmijas konkursā. «Paredzēts, ka konkursā būs dažāda veida jautājumi - gan risināmie, gan testa veidā. Tie nebūs olimpiādes līmeņa uzdevumi, bet vidējās grūtības pakāpes, ņemti no skolas ķīmijas pamatkursa - vispārīgās, neorganiskās un organiskās ķīmijas. Būs arī ļoti viegli jautājumi. Skolēniem līdzi ir jāņem rakstāmpiederumi un skolā iegūtās zināšanas,» aicina PTF pārstāve Evita Straumīte.Pirmo trīs vietu ieguvēji tiks uzņemti ārpus konkursa PTF piedāvātajās pamatstudiju programmās - «Pārtikas zinības», «Pārtikas produktu tehnoloģija» un «Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība». Konkurss notiks pulksten 12 Jelgavas pils 171.telpā, tā ilgums - apmēram divas stundas.Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) prodekāne Inga Svarinska stāsta, ka arī SZF piedāvās uzdevumus tiem jauniešiem, kuri vēlas iestāties ārpus konkursa fakultātes piedāvātajās studiju programmās - «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija», «Iestāžu un uzņēmumu ārējie sakari» un «Sabiedrības pārvalde». Katrā no programmām ārpus konkursa tiks uzņemti trīs jaunieši. Pārbaudījuma veids - tests, kas notiks pulksten 11.30 SZF telpās. Katras programmas pretendentiem paredzēts atšķirīgs tests, kurā būs iekļauti jautājumi par vēsturi, sabiedrību, politiku un aktualitātēm pasaulē un Latvijā.Kā informē Lauksaimniecības fakultātes (LF) dekāne Daina Kairiša, skolēniem, kas piedalīsies konkursā, būs jāatpazīst augi, ieži, graudi, zari, augļi un jāsaliek ar lauksaimniecības tematiku saistītās puzles. «Par iegūto pirmo vietu konkursā piešķirsim vienu papildus punktu, iestājoties augstskolā visos specializācijas virzienos: laukkopībā, dārzkopībā, zootehnikā un uzņēmējdarbībā lauksaimniecībā,» atklāj dekāne.Jāpiebilst, ka lielākā daļa nākamo studentu, kas iestāsies minētajās programmās ārpus konkursa, studēs par valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas