Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU profesoram - «Zelta čiekurs»

Par mūža ieguldījumu mežkopības un mežrūpniecības attīstībā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) profesoram Alfonam Grīnfeldam piešķirts meža nozares darbinieku augstākais apbalvojums - «Zelta čiekurs».

Augsto apbalvojumu jau piekto gadu piešķir Zemkopības ministrijas izraudzītu meža nozares vadošo speciālistu komisija. Profesoru «Zelta čiekuram» izvirzīja valsts akciju sabiedrība «Latvijas valsts meži». A.Grīnfelds ir Rūjienas puses mežsarga dēls, un, kā tas meža darbinieku ģimenes tradīcijās ierasts, viņš gāja tēva pēdās. 1956.gadā A.Grīnfelds kopā ar dzīvesbiedreni Guntu ieguva inženiera diplomu Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības un mežtehnikas fakultātē. Sekoja seši darba gadi Kuldīgas pusē, kur jaunais speciālists izcēlās ar radošu pašapliecināšanos. Kopš 1962.gada viņš strādā savā līdzšinējā darbavietā LLU Meža fakultātē.«Cik zinu, es esmu bijis fakultātes vadītājs ar lielāko stāžu Latvijā. Manas dekanēšanas laikā studijas noslēguši vairāk nekā četrarpus tūkstoši studentu,» savu dzīvi no 1968. līdz 1993.gadam atceras A.Grīnfelds. Arī tagad profesors turpina lasīt lekcijas un vadīt praktisko darbus.«Par savu veselību un darba spējām varu pateikties studentiem, kuru sabiedrība neļauj novecot, un veselīgajam dzīvesveidam, jo vismaz reizi nedēļā braucu medībās,» piebilst A.Grīnfelds.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas