Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU reflektantu topā – joprojām «meži» 6

Piektdien ar Uzņemšanas nakts sarīkojumu pils pagalmā noslēgsies reflektantu pieteikumu pieņemšana pilna laika pamatstudijām Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Līdz trešdienas pēcpusdienai augstskolā bija pieteikušies vairāk nekā divarpus tūkstoši studētgribētāju.

Pēc apkopotajiem datiem, pagaidām vislielākais konkurss ir mežinženieru studiju programmā - 4,4 pretendenti uz vienu vietu. Otrajā vietā - ekonomisti, bet trešajā - organizāciju un sabiedrības pārvaldes sociologi.«Meža nozare Latvijā jau iet ārā no krīzes. Palielinās ciršanas apjomi, rodas jaunas darba vietas, un jaunieši to novērtē. Mežinženieros šogad pirmo reizi dominē meitenes, kuru sekmes ir labākas nekā puišiem,» stāsta Meža fakultātes profesors Aivars Purvgalis.Reflektants Edvīns Stepiņš no Krāslavas minēja, ka sākotnēji gribējis iet dienēt robežsardzē un vēlāk inženierzinātnes studēt neklātienē. Taču Robežsargu skolā Rēzeknē šogad uzņemšana nenotiek, tādēļ viņš LLU iesniedzis dokumentus pilna laika studijām.Uzņemšanas komisijas atbildīgā sekretāre Evita Straumīte atzīst, ka kopumā valsts finansētajās specialitātēs konkursi šogad varētu būt lielāki nekā pērn (izņēmums ir būvniecības studiju programma, kur iesniegumu skaits ir samazinājies). Jūtami augusi reflektantu interese arī par Pārtikas tehnoloģijas un Tehnisko fakultāti.Jāpiebilst, ka līdz 14.augustam turpināsies papildus uzņemšana nepilna laika pamatstudijās, kur vēl trūkst studētgribētāju.Kā iepriekš ziņots, Uzņemšanas nakts, kas Jelgavas pilī notiks 31.jūlijā no pulksten 18 līdz 24, būs ieturēta 20.gadsimta 30.gadu stilā. Pasākuma organizatori to skaidro ar to, ka pirms 70 gadiem dzima patstāvīga lauksaimniecības augstskola, ko izveidoja Jelgavā - lielākajā baroka pilī Baltijā. Atminoties šo mirkli, LLU topošajiem studentiem ļaus ielūkoties mirklī pirms 70 gadiem, izjūtot augstskolas seno vēsturi, līdztekus izbaudot jaunās - studentiski nerātnās aktivitātes.Uzņemšanas nakts zīmīgi noslēgs jauno studentu uzņemšanu pamatstudijās. Šajā dienā dokumentus studijām LLU varēs iesniegt gan no pulksten 9 līdz 16, gan no pulksten 18 līdz pusnaktij.Pasākumā piedalīsies Jelgavas studentu korporācijas «Fraternitas Imantica» un «Ventonia», kas demonstrēs korporantu izkoptās tradīcijas - paukošanās mākslu un kantu dziedāšanu.Tāpat pasākuma laikā būs iespēja klausīties Studentu folkfestivāla zvaigzni Edžu Ķaukuli ar grupu «Edža&Niknie», kas izpildīs jauniešu vidū populāras dziesmas.LLU Muzejā saglabāsies 18.gadsimta atmosfēra. Muzeja viesus sagaidīs galma dāma, kas pastāstīs par Jelgavas pils noslēpumiem, ko glabā muzejs, ļaus apmeklētājiem ierakstīties pils viesu grāmatā un fotografēties ar baroka laika pils iemītniekiem.Uzņemšanas nakts apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties rotaļās, pie kalēja izkalt sev piemiņas monētu ar pils simboliku un uz terases pils pagalmā baudīt siltu tēju. Dodoties mājās varēs vērot izgaismotās Jelgavas pils dienvidu un rietumu fasādes, kas Baltijas lielākajai baroka pērlei Lielupes ūdeņos ļauj atmirdzēties un priecēt naksnīgo pastaigu mīlošos pils viesus vēl vairāk. Pasākums notiks otro gadu, un to rīko LLU Uzņemšanas komisija un Sabiedrisko attiecību daļa.Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents. Ieeja pilī būs bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

....

Rīkojam piketu, lai nolaiž cenas arī pārējiem studentiem!!! Ja visiem ir mazāki ienākumi, tad, lai arī lektoriem samazinās alga - nevis dzīvot kā treknajos gados. Savādāk LLU, manuprāt, ar studiju maksu politiku kļūs nestabila augstskola, kur neko nevar zināt kas būs rīt un kas - aizparīt!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 01:15

Buu

Bet diiivaini gan cena celjas balstoties uz inflaaciju % ,bet kaapeeec nekriiiit,ja inflaacija kriiiit !!!???

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 20:33

RRRR

Purvgalis - vot pie ta pasniedzeja tir studentinji pasvidis :)

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 16:36

to abloms

un kā tad varētu interesēt to Koķi? Palasi savu līgumu!!! Es arī sāku ar 600ls gadā. Tagad, trešajā kursā būs jau 736lvl. So what? Līgumā ir rakstīts, ka studiju maksa ceļas katru gadu balstoties uz inflācija % iepriekšējā gadā!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 16:32

abloms

LLU, samazinot studiju maksu, ir ļoti atvērti tikai pret jaunpienācējiem. Piemēram, stājoties ekonomistos, maksa par studijām ir ap 600, bet tie, kuri mācīsies jau 2.kursā, maksās vairāk kā 800 Ls. Domāju, ka šī lieta varētu interesēt Koķi.

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 16:16

Vietējās ziņas