Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU: Reflektantus pārsteidz mulsinoša informācija 4

«LLU vadība, ieraugot iknedēļas žurnāla «Ir» jaunākajā numurā publicēto studiju programmu, kuras eksperti iesaka slēgt, sarakstu, bija nepatīkami pārsteigta, jo minētajā uzskaitījumā ietverta arī «Zemes ierīcība», kas, maigi izsakoties, ir neprecīzi teikts,» šodien paziņojis LLU preses sekretārs Juris Kālis.

Viņš skaidro, ka  LLU Lauku inženieru fakultātē zemes ierīcības jomā saskaņā ar jaunajiem Uzņemšanas noteikumiem reflektantiem pamatstudijās piedāvā apgūt augstākās izglītības bakalaura un profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu, kā arī maģistra studiju programmu.«Turklāt visas trīs minētās programmas studiju virzienu izvērtēšanas laikā no ekspertu puses saņēmušas visnotaļ pozitīvu vērtējumu un gala slēdzienā varētu tikt atzītas par gana kvalitatīvām un ilgtspējīgām. Un tas ir saprotams, jo LLU ir vienīgā augstskola valstī, kur jau kopš pēckara pirmajiem gadiem sagatavo augstākās raudzes mērniekus, kas Latvijas tautsaimniecībai aizvien ir tik nepieciešami. Zemes ierīcības speciālisti ir pieprasīti Valsts zemes dienestā, pašvaldībās, teritoriālās plānošanas iestādēs, kā arī komercfirmās, bet fakultātes beidzējus bezdarbnieku vidū praktiski neatrast. Arī šī gada reflektantiem zemes ierīcības studiju programmās LLU piedāvā pavisam 25 no valsts budžeta finansētas vietas un interese par tām ar katru dienu palielinās,» informē J.Kālis.Vienā no salīdzinoši nesen fakultātē izveidotajām un akreditētajām studiju programmām zemes ierīcībā šopavasar ar LLU Senāta lēmumu jaunu studentu uzņemšanu tik tiešām pārtrauca, bet tā bija pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma, par kuras izveidi savulaik aktīvi iestājās nozares vadība, tādējādi cerot atrisināt sertifikācijas problēmu zemes ierīcībā praktiski strādājošajiem darbiniekiem. Diemžēl, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai valstī, nepilna laika, tātad par maksu, studēt gribētāju skaits strauji saruka un programmas uzturēšana kļuva neekonomiska. Uz to arī norādīja studiju virzienu izvērtēšanas eksperti. Taču tas nekādā veidā neskar pārējās trīs jau pieminētās zemes ierīcības studiju programmas, pretēji tam, kā to var noprast no žurnālā «Ir» ievietotās un vēlāk vairāku ziņu portālu pārtvertās informācijas. Tādējādi universitātes vadība uzskata, ka šī mediju izplatītā ziņa ir bijusi reflektantus mulsinoša un nodarījusi kaitējumu ne tikai LLU, bet arī zemes ierīcības nozarei kopumā, jo reflektantu pieteikšanās tieši tagad ir sasniegusi kulmināciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Gita

LLU būtu jāslēdz vēl vairākas studiju programmas, jo tiek ražoti bezdarnbieki. It kā augstākā izglītība, bet nevienam neesi vajadzīgs.

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 17:42

ha

pēc manām domām 90 % Jusu mernieku Anglijā lasa zemenes

pirms 8 gadiem, 2012.07.13 15:26

Kitija K.

Neprecīza ir informācija arī par studiju programmu Sabiedrības pārvalde. Studiju programmas direktore K.Kirila precizē, ka 3.grupā ir iekļuvusi tikai profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma, un ar LLU Senāta lēmumu šogad netika izsludināta uzņemšana, taču tas nenozīmē, ka programma tiks slēgta, jo pagaidām nevienam nav īsti skaidrības, kas un kā pēc šīs studiju programmu izvērtēšanas sekos un kāda tam būs ietekme uz visu izglītības sistēmu, augstskolu darbību un studiju programmu turpmāku pastāvēšanu: "Par Ekspertu ziņojumu ir nosūtīti oficiāli komentāri Augstākās izglītības padomei, jo daudziem vērtējumiem nepiekrītam, uz ko joprojām gaidām atbildi."

Profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmā Sabiedrības pārvalde uzņemšana notiek: ne tikai pilna laika studijās, kur studijas notiek piektdienu pēcpusdienās un sestdienās, bet arī e-studijās (nepilna laika), kur var studēt no jebkuras pasaules vietas, ja vien ir interneta pieslēgums.

Tāpat uzņemšana nenotiks maģistra studiju programmā Finanšu vadība.
Avots: http://www.llu.lv/aktualitates?op=raksts&id=7697

pirms 8 gadiem, 2012.07.13 11:28

Vietējās ziņas