Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centrs sniegs skolēniem karjeras konsultācijas

«Reorganizējot LLU Sabiedrisko attiecību daļu, daudzkārt lielāks uzsvars tiks vērsts karjerai un konsultācijām par piemērotāko profesiju,» LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centra (SAKC) izveides priekšrocības komentē tā vadītājs Guntars Deičmans.

«Nākamajā plānošanas periodā valstī piešķirti vairāki miljoni latu karjeras pasākumu attīstīšanai. SAKC izveide ļauj pretendēt uz šo finansējumu, tā «iekustinot» līdz šim universitātē neattīstīto virzienu,» G.Deičmanis atzinis augstskolas portālam.SAKC karjeras konsultants ar topošajiem studējošajiem strādās jau pamatskolas pēdējās klasēs, lai jaunieši vēlāk varētu veiksmīgi izvēlēties tālākās izglītošanās ceļu. «Veicot profesionālās piemērotības noteikšanas testus, iespējams noskaidrot, kādas ir skolēna intereses, kā labāk «veidot» savu karjeras plānu – izvēlēties kāda novirziena, piemēram, bioloģijas vai matemātikas, klasi vidusskolā, vai varbūt apgūt konkrētas profesijas pamatus kādā no vidējās profesionālās izglītības iestādēm,» stāsta centra karjeras konsultante Santa Tuherma.Kā norāda G.Deičmans, loģisks solis pēc vidusskolas absolvēšanas ir iestāšanās universitātē, tādēļ eksperte īpašu uzmanību pievērsīs vidusskolēnu konsultēšanā. Konsultācijas tiks piedāvātas gan skolēniem, kas ieradušies Jelgavas pilī, gan izbraukuma vizītēs reģionu skolās.Līdz ar karjeras konsultācijām tiks strādāts arī pie veiksmīgas studējošo integrēšanas darba tirgū. «Varam palīdzēt ar CV un īpaši piemērotas motivācijas vēstules sagatavošanu, apspriest tipiskākos darba interviju jautājumus,» stāsta S.Tuherma, norādot, ka palīdzība tiks sniegta arī piemērotākās prakses vietas izvēlē.Perspektīvā, attīstot karjeras atbalsta virzienu, paredzēts ciešāk sadarboties ar LLU Mūžizglītības centru, sniegt konsultācijas dažādu uzņēmumu personālam, tā nosakot, kādas kompetences un prasmes būtu nepieciešams attīstīt, raksta llu.lv. LLU SAKC mērķis ir attīstīt iekšējo un ārējo komunikāciju, veidot un popularizēt LLU tēlu, attīstīt sabiedrisko attiecību un karjeras attīstības atbalsta sistēmas politiku, stiprināt universitātes sadarbību ar absolventiem, darba devējiem un reflektantiem. Centrā ietilpst vairākas darbības jomas – sabiedriskās attiecības, karjeras konsultēšana un informēšana, LLU mājas lapa un laikraksts «Plēsums», LLU Studentu klubs un Jelgavas pils Muzejs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas