LLU strādā karjeras konsultants 3

LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centrā topošie studenti var bez maksas saņemt karjeras konsultācijas.

Augstskola informē, ka uzņemšanas laikā daudzi topošie studenti sev piemērotāko studiju programmu izvēlējās, izpildot dažādus testus un to rezultātus analizējot kopā ar LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centra karjeras konsultanti Santu Tuhermu. «Ne mazums bija gadījumu, kad jaunieši ilgi nevarēja studiju programmas sakārtot prioritārā secībā vai bija izvēlējušies būtiski atšķirīgus studiju virzienus, un šādos gadījumos uzņemšanas komisijas operatori ieteica aprunāties ar karjeras konsultantu. Vēl kāda meitene uz konsultāciju pieteicās jau Atvērto durvju dienas svētkos jūnijā,» stāsta S.Tuherma.Viņa uzsver, ka, lai veiksmīgi izvēlētos kādu no studiju programmām, vispirms jāapzinās savas vēlmes un intereses. «Tieši intereses ir viens no galvenajiem faktoriem, kas jāņem vērā domājot par savu iespējamo nodarbošanos nākotnē. Ne mazāk svarīgi ir arī apzināt savus vaļaspriekus vai hobijus, noteikt, vai tie ir tikai īslaicīga aizraušanās, vai ar tiem jaunietis nodarbojas jau gadiem. Tad lieti noder karjeras konsultanta palīdzība – kopīgiem spēkiem sasaistīt intereses un vaļaspriekus ar iespējamo profesionālās darbības jomu vai virzienu,» llu.lv skaidro S.Turherma.Karjeras konsultāciju laikā jaunieši izpildīja dažādus testus, pēc tam kopīgi ar S.Tuhermu pārrunājot iegūtos rezultātus. «Diskusijas gaitā jaunieši saprata, vai ir izvēlējušies savām interesēm un spējām piemērotāko studiju virzienu. Rezultātā bija arī tādi, kuri devās pie operatora mainīt prioritātes vai pieteikties citai studiju programmai,» atklāj karjeras konsultante.S.Tuhermas karjeras konsultācijas LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centrā pils 165.telpā darba dienās no pulksten 9 līdz 16, iepriekš piesakoties pa tālruni 63005712 vai e-pastu karjera@llu.lv, ir pieejamas ikvienam interesentam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

realitāte

Jūs būsiet pārsteigti uzzinot, cik daudz studentu vēl nav izlēmuši, ko studēt, kur studēt un kas viņi grib būt. Pietam liela daļa studē nevis to ko vēlas, bet gan tur kur ir budžeta vietas un pēc gada domā, kur tad iet tālāk.
Pilnīgi attaisnoti ieguldījumi, lai palīdzētu studentiem.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 09:19

ome

Kur meš šķiežam naudu, pie tam ne savējo, bet jau aizņemto kuro reizi?Vai, tiešām, students vēl nav izlēmis, kas viņš grib būt?

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 14:41

Vietējās ziņas