Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU studente ar socioloģisko pētījumu uzvar LIZDA konkursā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) informē, ka Latvijas augstskolu un koledžu studentu noslēguma darbu konkursā “Atspēriens 2019” ir uzvarējusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) šā gada absolvente Zlata Juņeviča. Par savu bakalaura darbu viņa saņēma 350 eiro naudas balvu no LIZDA Balvu fonda, informē LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Absolvējot ESAF pamatstudiju programmu “Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija”, Zlata Juņēviča izstrādāja un aizstāvēja bakalaura darbu “Izglītības iestāžu darbinieku izvēli iesaistīties arodbiedrībā ietekmējošie faktori”, ko atzinīgi arī novērtēja konkursa žūrija. Bakalaura darba vadītāja ir ESAF Sociālo un humanitāro zinātņu institūta viesdocente Anda Grīnfelde.

Bakalaura darbā Z. Juņeviča izvirzīja mērķi noskaidrot nozīmīgākos faktorus, kas ietekmē izglītības iestāžu darbinieku izvēli iesaistīties vai neiesaistīties LIZDA. Pētījumā aptaujāti izglītības iestāžu darbinieki. Studente atklājusi, ka nozīmīgākie faktori, kas ietekmē izglītības iestāžu darbinieku izvēli iesaistīties LIZDA, ir materiālais un finansiālais atbalsts, atbilstošu darba apstākļu nodrošināšana un nemateriālais atbalsts. Savukārt izglītības darbinieku izvēli neiesaistīties LIZDA ietekmē uzskats, ka LIZDA darbībai nav jēgas, informācijas trūkums un citi faktori. Plašāk ar bakalaura darbu var iepazīties LIZDA mājaslapā.

Z. Juņeviča ir Jelgavas novada iedzīvotāja un pirms iestāšanās LLU vidējo izglītību ieguva Elejas vidusskolā.

Jau šobrīd LIZDA izsludinājusi jauno sezonu noslēguma darbu konkursā “Atspēriens”. Konkursā Latvijas augstskolu un koledžu studentiem jāizstrādā studiju noslēguma darbs (kvalifikācijas, bakalaura, maģistra, doktora) par LIZDA darbības jomām saistošiem tematiem. Labāko darbu autori saņems naudas balvas. LIZDA konkursa “Atspēriens” mērķis ir veicināt Latvijas jauniešu līdzdalību izglītības sistēmas pilnveidē, arodbiedrības darbības popularizēšanā un tās darba kvalitātes uzlabošanā.

Foto: LIZDA arhīvs

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas