Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU ver durvis interesentiem

Vairāk nekā divdesmit jaunieši, kuri apsver iespēju studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātē, pirmdien iegriezās Jelgavas pilī, kur pirmo reizi augstskolas vēsturē mēnesi pirms reflektantu dokumentu pieņemšanas tiek rīkota Atvērto durvju nedēļa.

«Atšķirībā no Atvērto durvju dienas, kas tradicionāli norit skolēnu pavasara brīvdienās, šī atvērtā nedēļa vairāk domāta interesentiem, kuri jau diezgan noteikti izlēmuši studēt LLU un vēlas precizēt, kādi dokumenti vajadzīgi iestājoties, kuros priekšmetos būs pārbaudījumi pirmajā sesijā, un citus jautājumus,» stāsta Uzņemšanas komisijas atbildīgā sekretāre Evita Straumīte.Pirmdien liela daļa apmeklētāju vēlējās vairāk uzzināt par maģistrantūras studijām. Prognozē, ka jaunieši, kurus interesē pamatstudijas, varētu nākt uz nedēļas beigām, kad būs beigušies gala pārbaudījumi vidusskolās.Arī jelgavniece Liene Strokša, kas Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē nupat ieguvusi bakalaura grādu, interesējās par maģistrantūru. Pārtikas zinību studiju programma Pārtikas tehnoloģijas fakultātē viņai šķiet pievilcīga, jo iespējams iegūt grādu inženierzinātnēs. Turklāt studijas apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem, un, sekmīgi mācoties, var saņemt arī ESF stipendiju.Savukārt rīdziniece Una Arente, kas Rīgas Tehniskajā universitātē kļuvusi par diplomētu informātiķi, interesējās par maģistra studijām Ekonomikas fakultātē. Ar grāmatvežu kursiem, viņasprāt, ir par maz, lai sekmīgi veiktu uzņēmējdarbību.E.Straumīte teic, ka katrā LLU fakultātē sastopams mācību spēks, kas gatavs interesentus sīkāk iepazīstināt ar studijām un perspektīvām savā jomā. Jaunajā mācību gadā LLU pamatstudijās plāno uzņemt 750 studentus valsts budžeta apmaksātās vietās un 330 - daļējas maksas, kā 730 nepilna laika studentus. Maģistrantūrā pilna laika studijās plānotas 250 budžeta un 40 daļējas maksas vietas, kā arī 188 nepilna laika vietas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas