Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Zinātnieku naktī stāsta par enerģiju (ar foto)

Vairāki simti interesentu – gan ģimenes ar bērniem, gan skolēnu klases – piektdienas vakarā viesojās Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur notika visā Eiropas Savienībā, tostarp astoņos zinātnes centros Latvijā rīkotais tradicionālais pasākums «Zinātnieku nakts». Tā šogad izvēlētais temats bija «Stāsts par enerģiju».

«Nakšņotāju» plūsma vairākās vietās krustojās Jelgavas pilī. Tur Sociālo zinātņu fakultātē notika diskusija par enerģijas nozīmi cilvēces vēsturē, Pārtikas tehnoloģijas fakultātē – izmēģinājumi ar dažādām pārtikas vielām, bet enerģētisko augu demonstrējumi Lauksaimniecības fakultātē. «Strādājam bez atpūtas,» zz.lv atklāj doktorante Sandra Īrise, kas aizrautīgi bērniem rādīja, kā no konfektēm var uzpūsties vēders, kā veļas mazgāšanas pulveris reaģē ar taukiem un dažādus citus dzīvē sastopamus zinātniskus knifus. Savukārt Meža fakultātes Kokapstrādes katedrā interesenti tika aicināti piedalīties viktorīnā par koku sugu noteikšanu. Katedras pagalmā dega trīs sausseržu pagales. Kā allaž daudz, interesentu bija Veterinārmedicīnas fakultātē, kur varēja noklausīties stāstu par sikspārņiem, iepazīties ar parazītiem, kas iemājo dzīvnieku ķermenī. Vecāko kursu studenti bija parūpējušies, lai katrs kaut nedaudz varētu iejusties atmosfērā, ko izjūt veterinārārsts pirms ķirurģiskas operācijas. Par enerģijas iegūšanu no augiem, cienājot ar tēju un cepumiem, Tehniskajā fakultātē stāstīja profesors Ēriks Kronbergs.  Jelgavnieks Māris Ričiks, kas uz «Zinātnieku nakti» bija atnācis ar septiņgadīgo dēlu Mārtiņu, pasākumu atzina par interesantu, vienīgi neesot iespējams paspēt un iedziļināties visās piedāvātajās pieturvietās. Glūdas skolotāja Inese Vosele, kas kopā ar kolēģēm uz pasākumu bija atvedušas 37 skolēnus, teica, ka, viņasprāt, pasākums bērnus darīs zinātkārākus. Pēc skolotājas domām, tas varēja agrāk sākties, lai mazākajiem neuznāk miegs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas