Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūkojas jaunā mācību gada virzienā

«Sagaidot jauno mācību gadu, jūtamies stabili un līdzsvaroti, bet, protams, domājam, kā strādāsim finansēšanas modelī «Nauda seko skolēnam». Vēl neesam informēti, cik liels būs tās apmērs, taču skaitļi, kas ir mūsu rīcībā, ļauj saglabāt pašreizējo skolu tīklu un programmu piedāvājumu,» stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes (JIP) vadītāja Gunta Auza.

Gatavošanos 2009./2010.mācību gadam valstī šoreiz pavada daudz lielāka spriedze nekā citus gadus, jo sarežģījusies ekonomiskā situācija, kurā arī jāīsteno nozīmīga izglītības sistēmas reorganizācija. Turklāt strauji sarūk skolēnu skaits - nākamajā mācību gadā viņu pilsētas skolās varētu būt par 500 mazāk (pašlaik izglītojas 7700 audzēkņu), kas nozīmē arī pedagogu slodžu samazinājumu. Tomēr vidējās izglītības posmā šīs svārstības nebūs tik jūtamas, prognozē JIP vadītāja, novēlot devītklasniekiem domāt par savu nākotni ilgtermiņā.Nākamajā mācību gadā Jelgavas izglītības iestāžu divdesmit 10.klasēs paredzēts uzņemt 516 audzēkņus (1.ģimnāzijā - 130; Valsts ģimnāzijā - 135; Spīdolas ģimnāzijā - 70; 4.vidusskolā - 75; 5.vidusskolā - 56 un 6.vidusskolā - 50). Apstiprināts arī izglītojamo uzņemšanas plāns Jelgavas Amatu vidusskolā, kur zinības deviņās profesijās varēs apgūt vairāk nekā 200 audzēkņu.«Novērots, ka līdz šim vairāk nekā 60 procentu devīto klašu skolēnu izvēlas mācīties vidusskolā, tomēr uzskatu, ka šajā ne vieglajā pārmaiņu laikā konkurēt spējīgāks būs tas jaunietis, kurš ieguvis labu arodizglītību un kvalifikāciju, kas dod tiesības studēt. Tāpēc pamatskolas absolventiem vajadzētu rūpīgi izvērtēt savas intereses, spējas un prasmi organizēt darbu,» teic G.Auza.Vairāk lasiet ceturtdienas, 14.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas