Mācās dzīvot zaļi

Pie bērnudārza “Lācītis” līdzās valsts un pilsētas karogiem tagad plīvo vēl viens karogs – zaļš. Tas apliecina, ka pirmsskolas izglītības iestāde veiksmīgi iekļaujas ekoskolu tīklā, īstenojot vides izglītības programmu. Gan iestādes kolektīvs, gan bērni ir apņēmības pilni arī šajā mācību gadā cītīgi izzināt “zaļo” dzīvesveidu un veselīgu uzturu, informē Jelgavas pašvaldībā.

Šogad bērnudārzs iesaistījies projektā “Ēdam atbildīgi” – bērni kopā ar projekta simbolu kāmi mācīsies nemest pārtiku atkritumos, neēst neveselīgus kārumus un apgūs citas lietas.

Jelgavas Izglītības pārvalde informē, ka 12. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ekoskolu apbalvošanas ceremonijā tika sveiktas arī Jelgavas pilsētas izglītības iestādes – Jelgavas 2. pamatskola un pirmsskolas izglītības iestādes “Lācītis” un “Zīļuks”. Jelgavas 2. pamatskolai 2017./2018. mācību gadam piešķirts Latvijas ekoskolas nosaukums, savukārt abām pirmsskolas izglītības iestādēm – starptautiskais zaļais karogs.

Pie bērnudārza “Zīļuks” zaļais karogs tika pacelts aizvadītajā piektdienā. Katru mācību gadu bērnudārzs iesaistās kādā no ekoskolu programmas piedāvātajām tēmām. 2015./2016. mācību gadā tā bija “Atkritumi”, pērn – “Pārtika”, iesaistoties projektā “Ēdam atbildīgi”. Jaunais mācību gads “Zīļukā” ir pasludināts par veselīga un aktīva dzīvesveida gadu.

Zaļais karogs ir ekoskolu programmas simbols un vides kvalitātes zīme. Tas tiek piešķirts izglītības iestādēm, kuras ir parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot programmas prasības.

FOTO: Jelgavas pilsētas pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas