Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maciņi «biezējuši» arī deputātiem

Salīdzinot amatpersonu deklarācijās norādītos mūsu pilsētas domes deputātu ienākumus pērn un 2007.gadā, secināms, ka tie turpinājuši kāpt. Lielāki ienākumi bijuši valsts un pašvaldību iestādēs nodarbinātajiem, savukārt privātajā sektorā strādājošie deputāti ikdienas darba algās saņēmuši pieticīgas summas.

Par domes priekšsēdētāja un viņa abu vietnieku ienākumiem «Ziņas» jau rakstīja, šajā reizē pētām datus par pārējo 12 deputātu atalgojumu. Gada sākumā, atzīmējot domes sasaukuma nostrādātos četrus gadus, pašvaldība publiskoja informāciju par lielākajiem domes sēžu kavētājiem. Pārliecinošs līderis 2008.gadā bija Tautas saskaņas partijas pārstāvis Sergejs Ņevoļskis, kurš no 19 sēdēm neieradās uz astoņām. Otrs «slinkākais» bijis Jurijs Strods (TB/LNNK), ignorējot sešas sēdes. Taču ienākumu deklarācijās redzams, ka šo deputātu atalgojums no čaklākajiem kolēģiem būtiski neatšķiras. Līderis kopējo ienākumu ziņā ir Voldemārs Strīķis - LLU profesoram samaksājusi vairāk par 17 tūkstošiem latu, savukārt pensija pārsniegusi tūkstoti mēnesī. Nepilnu tūkstoti latu V.Strīķis saņēmis dividendēs no trim bankām, kur deputāts noguldījis gandrīz 32 000 latu.J.Strods par darbu «Parex» bankas filiāles vadītāja amatā saņēmis 30 000 latu, viņam pieder 2007.gada izlaiduma automašīna «Alfa Romeo», kā arī ir vairāk nekā 36 000 latu parādsaistības. Piebilstams, ka lielāko daļu uzkrājumu deputāts noguldījis darba devēja bankā, bet pāris tūkstošus - arī citās trīs Latvijas lielākajās kredītiestādēs.Lielāko daļu Andra Ķipura (JL) ienākumu veidojusi alga pilsētas slimnīcas vadītāja amatā - 29 460 latu. S.Ņevoļskim vairāk par 26 tūkstošiem latu samaksājušas SIA «Labo namu aģentūra», kur viņš ir valdes loceklis, un SIA «AVT grupa», kur deputāts strādā par pārvaldnieku. Samazinājusies LLU direktora Andreja Garanča (ZZS) alga - universitāte pērn viņam samaksājusi 24 948 latus, savukārt 2007. gadā - 27 155. Pieticīgas algas sev maksājuši deputāti, kuriem pašiem pieder uzņēmumi. «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» pārstāvis Maksims Galkins kā individuālais komersants pērn nopelnījis 3729 latus. SIA «Prestižs» komercdirektors Ivars Krastiņš (LPP/LC) firmā saņēmis ap 400 latu mēnesī, savukārt kafejnīcas «Zemnieka cienasts» saimnieks Modris Jansons («Latvijas Zemnieku savienība») - vien 190 latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas