Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maza daļa Ozolnieku bērnu, kas mācās Jelgavā, saņem atlaides autobusam 8

Ja Ozolniekos deklarētais bērns Jelgavā apmeklē pamatskolas vai vidusskolas latviešu plūsmu, viņš nesaņem atlaidi no pašvaldības braukšanai sabiedriskajā transportā. Atvieglojumi paredzēti pavisam nelielai daļai skolēnu.

«Vēršam Ozolnieku novada iedzīvotāju uzmanību uz to, ka publiskajā telpā izskanējusī informācija par braukšanas maksas atvieglojumiem Jelgavas pilsētas skolēniem ir radījusi nepatīkamu situāciju, jo tekstā, sīkāk nepaskaidrojot faktu būtību, norādīts, ka skolēni, «kuri deklarēti Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā, bet mācās Jelgavas pilsētas skolās, braukšanas maksas atlaidi varēs saņemt savā pašvaldībā noteiktajā kārtībā». Diemžēl informācijas sniedzējs pirms ziņas sagatavošanas nesazinājās ar Ozolnieku novada pašvaldību un nenoskaidroja, vai pašvaldībā šādi atvieglojumi vispār ir paredzēti,» paziņojusi Ozolnieku novada pašvaldība, pamatojoties uz Jelgavas pašvaldības paziņojumu par jaunām braukšanas kartēm skolēniem. 12 latu mēnesī pašvaldība sedz skolēniem, kuri dzīvo un ir deklarēti Ozolniekos, bet pamatizglītību vai vidējo izglītību apgūst Jelgavā krievu valodā, vai arī pilsētā apgūst profesionālo izglītību arodvidusskolā vai mācās internātpamatskolā. Savukārt 15 latu var saņemt tie skolēni, kas mācās internātskolās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs citās vietās.Ja bērns, kurš deklarēts Ozolniekos, apmeklē mācību iestādi Jelgavā, papildu braukšanas maksas atvieglojumi kā Jelgavā deklarētajiem skolēniem nav paredzēti. «Atgādinām, ka visi Ozolnieku novada bērni aicināti apmeklēt Ozolnieku novada skolas, tad šāds braukšanas maksas atvieglojums nebūs nepieciešams, jo novada teritorijā kursē skolēnu autobusi,» aicina pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

mamma no ozolnieku novada

arī mani trīs bērni vidusskolā mācījās un vēl mācas pilsētā, jo izbraukāt uz ozolnieku vidusskolu ir ļoti neērti un dārgi arī skola visai augstu nekotējas, tikai ārišķības bez seguma

pirms 8 gadiem, 2012.08.17 11:12

Jelg.novadāāā

Visi varētu deklarēties Jelgavā. ja skolēns dzīvo novadā, bet mācās pilsētā, tad novadam viņš nav vajadzīgs. Piemēram: transports, konkursi, nometnes, novada organizētie pasākumi tikai ja mācās novadā....

Bet kāpēc jau uzreiz nevarēja pilsētu ar novadu apvienot vienā veselā vienībā.???

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 14:56

zane

Ja sāks kompensēt ceļu, tad tak Ozolnieku skola sāks palikt pustukša, visi brauks uz Jelgavu. Jau tagad no manas mājas Ozolnieku skolā iet tiekai sākumklases un pēc tam dodas mācīties uz Jelgavas skolām.

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 10:37

Rebeka

ozolnieku skola iet uz grunti, tur rūpējās tikai par ārējo spožumu. Atsevišķu skolotāju dēļ no skolas aiziet ļoti labi skolēni.... ceļa nekompensēšana ir kretīnisks Ozolnieku domes izgājiens... Pievienojos viedoklim par nodokļiem. Ja manu bērnu nemāca ozolnieku skolas skolotāji, tad varbūt es varētu saņemt atlaidi par īpašuma nodokli? Sen jau laiks būtu nomainīt novadā vadību

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 09:31

Ja maacaas Kalnciema vidusskolaa, tad celjs no Jelgavas liidz skolai un atpakal ir bez maksas.

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 01:54

cita mamma

"jo novada teritorijā kursē skolēnu autobusi"
It sevišķi labi tie autobusi bija pagājušajā mācību gadā uz/no Garozas pamatskolas. Šoferis kad grib tad brauc, ko grib to ved, ko grib to atstāj skolā vai ceļa malā! Superīgs cilvēciņš un tāds jau gadiem no Emburgas braukā!!

Domāju sūtīt bērnu uz Jelgavas skolu, bet tad jau atkal būs jābraukā ar īpašajiem novada autobusiem.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 13:21

Mammma

Arī mans bērns dzīvo novadā, bet mācās Jelgavas vidusskolā. Ceļu uz pilsētu un atpakaļ maksājam paši. Pagasts apmaksā tikai to pašu, ko Ozolniekiem. Tāda mūsdienu dzimtbūšana- ja nemācies pagasta vidusskolā ( arī tālu), tad nekādas ceļanaudas, bet nodokli par zemi utt. prasīt prasa. Pilsētas transports manam bērnam nav vajadzīgs vai ļoti reti. Neredzu jēgu parakstīt to SEB dokumentu. Bet tas jādara obligāti, jo tā esot arī skolēnu apliecība. Tā teikt - divi vienā? Pilsētā visiem jau arī nevajag braukt ar autobusu uz skolu. Galīgi nepārdomāts un sasteigts pasākums tā identitātes karte.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 10:49

mamma

Man īsti nav skaidrs par pretējo situāciju, ja bērns ir deklarēts Jelgavā, bet mācās novada skolā. Vai tad tiks piešķirti atvieglojumi pilsētas transportā?

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 09:53

Vietējās ziņas