Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Medijpratības iniciatīva “Pilna doma” viesosies Elejā

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu skolās atgriežas medijpratības iniciatīva “Pilna doma”, kurā var piedalīties ikviens 10. – 11. klases skolēns un pedagogs no visas Latvijas. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos divos gados, Latvijas labākie žurnālisti dosies uz skolām, lai klātienes nodarbībās tiktos ar skolēniem. 3. oktobrī šāda nodarbība notiks Jelgavas novadā, kur pie Elejas vidusskolas jauniešiem viesosies LTV Ziņu dienesta atbildīgā redaktore Rudīte Spakovska.

Nodarbības laikā jauniešiem būs iespēja ne tikai mācīties no žurnālistes pieredzes, bet arī aktīvi līdzdarbojoties, uzzināt, kādēļ medijpratība un kritiskā domāšana ir svarīgas prasmes, veikt praktiskus uzdevumus vērtējot informācijas ticamību gan lasot ziņas, gan apskatot sociālo tīklu ierakstus, informē pasākuma rīkotāji.

Papildus nodarbībām skolās šogad ir arī jaunums - testu sērija internetā, kas jauniešiem dos iespēju gan mācīties, gan pārbaudīt, vai spēj atpazīt maldinošus vēstījumus un kritiski izvērtēt informācijas avotus. Projekta ietvaros skolēniem un pedagogiem tiks piedāvāts arī plašs mācību materiālu klāsts medijpratībā latviešu un krievu valodā.

Laika posmā no 9. septembra līdz 8. novembrim 12 atzīti mediju profesionāļi viesosies 45 Latvijas skolās. Šogad uz skolām dosies Ella Semjonova (Latvijas Radio 1), Filips Lastovskis (Delfi), Guntis Bojārs (LTV), Iļja Kozins (TVNET), Ina Strazdiņa (LTV), Inese Pučeka (Pieci.lv), Inga Spriņģe (Re:Baltica), Karmena Stepanova (Pieci.lv), Monta Jakovela (TV3), Nellija Ločmele (Ir), Olga Dragiļeva (LTV) un Rudīte Spakovska (LTV).

Tām skolām, kuras vēl nav paspējušas pieteikties uz žurnālistu vadītajām nodarbībām, “Pilna doma” organizatori aicina 10. un 11. klašu skolēnus un pedagogus to izdarīt tīmekļa vietnē www.pilnadoma.lv. Šajā vietnē ikvienam interesantam pieejama arī medijpratības testu sērija, ar kuru palīdzību noskaidros labākos no visiem Latvijas reģioniem. Skolēniem, kuri ieguvuši lielāko punktu skaitu, būs iespēja piedalīties noslēguma pasākumā Rīgā un viesoties mediju redakcijās.

Aktualitātēm par nodarbību norises vietām un gaitu iespējams sekot līdzi sociālajā tīklā Instagram, "Pilnas domas" profilā.

Projekts “Pilna doma” notiek jau trešo gadu. Iepriekšējā sezonā tajā piedalījās vairāk nekā 305 skolēni un 40 skolotāji no 43 skolām visā Latvijā.

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas