Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meklē Trīsvienības torņa atjaunotājus

Lai gan finansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta realizēšanai vēl nav saņemts, Jelgavas dome izsludinājusi iepirkumu Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pārveidošanai par reģiona nozīmes tūrisma un kultūrizglītības centru.

Kā iepriekš ziņots, oktobrī Jelgavas domes sēdē tika pieņemts lēmums pretendēt uz ERAF līdzekļiem ar Svētās Trīsvienības baznīcas torņa atjaunošanas projektu. Bija plānots, ka šis mērķim tiks tērēti apmēram 1,8 miljoni latu, no kuriem 572 tūkstoši ir pašvaldības finansējums. Piektdien izsludinātajā iepirkumā nav minētas projekta izmaksas, un arī Jelgavas domes Iepirkumu komisijas sekretāre Anita Kuļša «Ziņām» precīzu summu nevarēja minēt, jo viņai tādas informācijas neesot, vienīgi piebilda - tā ir lielāka par 120 tūkstošiem latu. Pretendenti šim konkursam var pieteiktiem līdz 23.februārim, savukārt kā darbu izpildes termiņš minēts nākamā gada 1.jūlijs.Projekta realizācijas laikā iecerēts veikt torņa arhitektoniskos un arheoloģiskos izpētes darbus, izbūvēt iekštelpas un aprīkot vēsturisko pieminekli ar mēbelēm un citām lietām, pēc tam pievēršot šim objektam arī tūristu uzmanību.Torņa pirmajā stāvā nākotnē, pēc projektētāju domām, vajadzētu atrasties tūrisma informācijas centram, trešajā - Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju zālei, bet desmitajā - skatu laukumam zem stikla jumta, kas jau ir uzlikts. Iecerēts, ka vēsturiskajā būvē atradīsies arī biroja telpas, kafejnīca un konferenču zāle.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas