Melioratori pulcējās Ozolnieku Tautas namā 3

Ap simtu melioratoru un viņu ģimenes locekļu sestdien Ozolniekos pulcēja atceres sarīkojums “Ozolnieku meliorācijai 70”. Viens no pašvaldības atbalstītā pasākuma galvenajiem rīkotājiem, pēdējais uzņēmuma "PMK 13" vadītājs Jānis Melders teic: “Mūsdienās Ozolnieki ir plaši pazīstami ar savu labiekārtoto ciematu, ar iespējām šeit sportot un lieliski atpūsties, strādāt un mācīties, bet ne vienmēr tā ir bijis.” J.Melders uzsver, ka liela nozīmē Ozolnieku ciemata tapšanā bija melioratoriem.

1950. gada 20. janvārī Rīgā, padomju laika Ministru Padomē, kas neatkarīgi no Maskavas diktāta zināmā mērā noteica to, kas notiek Latvijā, tika pieņemts lēmums par Jelgavas mašīnu meliorācijas stacijas veidošanu. Uzņēmumam atvēlēja bijušā Ozolnieku pagasta nama pirmo stāvu un trīs blakus esošās nacionalizētās viensētas. Meliorācijai attīstoties, vairākkārt mainījās uzņēmuma nosaukums. "PMK 13“ "ziedu laikos” strādāja ap 850 darbinieku. Uzņēmumā tika pieņemti darbā politiski represētie, un tajā valdīja patriotisks gars.

Foto: Aigars Dāboliņš

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

hmm...

G.Grūtups uz koncertu melioratoriem un balli gan nebija, ja tik vien varēja uzrakstīt un 1 bildi ielikt. Pasākums nesastāvēja no maza brīža pie akmens.

pirms gada, 2020.03.02 21:32

Zebra

Pasākums bija ļoti labi organizēts un izdevies kopumšssssssssssā

pirms gada, 2020.03.05 13:33

hmm...

Kurš tieši - 5 min. pie akmeņa vai viss vakars Tautas namā?

pirms gada, 2020.03.09 17:34

Vietējās ziņas