Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mēneša sākumā lielas rindas NVA 3

Salīdzinājumā ar jūliju bezdarba līmenis pilsētā audzis par 0,4, bet rajonā - par 0,6 procentiem. Sakarā ar darbinieku atlaišanām iestādēs un uzņēmumos augusta beigās vairāku stundu garas rindas septembra sākumā bija izveidojušās Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiālē.

Ceturtdien īsi pirms darba laika beigām vairāki rindā stāvošie cilvēki izteica pretenzijas, ka nogurdinoši pazaudēta turpat vai visa diena, taču pieņemšana un līdz ar to reģistrēšanās bezdarbnieka statusam nav sagaidīta. Kāda kundze minēja, ka rindu varētu veidot pēc iepriekšēja pieraksta, kā arī izsniedzot talonus ar kārtas numuriem, kā to dara bankās. M.Narvils uz to atbildēja, ka pašai aģentūrai nav resursu, lai nodarbotos ar apmeklētāju rindas kārtošanu. Dienā tiek apkalpoti ap piecdesmit sešdesmit jaunpienākušo bezdarbnieku, kas šai filiālei ir daudz. Atlaišanas lielākoties notiek mēneša beigās, tādēļ mēneša sākumā rindas ir lielākas.M.Narvils teic, ka ir piepildījusies prognoze par bezdarba tempa pieaugumu, tuvojoties rudenim. Augustā reģistrēto bezdarbnieku skaits pilsētā palielinājies par 167 cilvēkiem un sasniedz 4077, bet rajonā šie skaitļi ir attiecīgi 111 un 1991. Lielāks īpatsvars jaunpienācēju vidū ir valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem. Beidzamajā nedēļā kolektīvās atlaišanas paziņojumus par 59 personām iesniegusi Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Jelgavas izglītības pārvalde - par 34, Jelgavas cietums - par 13 darbiniekiem, kā arī vēl dažas citas iestādes. Savukārt pozitīva ziņa ir tā, ka no 1.septembra NVA uzsāktas vairākas bezdarbnieku un nepilna laika nodarbināto apmācības programmas, kas saistās gan ar jaunu profesiju apguvi, gan neformālo izglītību, svešvalodu zināšanu un datorprasmju uzlabošanu, projektu vadīšanu un citām jomām.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ooo

Nelaba dūša metas garajās rindās stāvot.Narvilam pofig.Saved kārtību savā darba vietā!Padomāiet par cilvēkiem!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 14:45

patiešām

parasti kādā blakus kabinetā dzer kafiju vai kaut ko svin

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 13:07

klātesošais...

pie šī haosa un nekārtības NVA ir vainojams tikai vadītājs
Narvilam organizatoriskas spējas pieklibo un stipri ...
apkalpošanas zālē septiņas darbavietas no tām pieņem tikai viena .....
kā neradīsies rinda līdz āra durvīm ja viens darbinieks strādā mēli izkāris bet daži atpūšas atvaļinājumā? zinot to ka ar 1 septembri tiks atlaists vairums cilvēku.....
stāvēšanas laiks no 9:00 līdz 16:00 jo sedēt NVA nav paredzēts!!!!!!!!!!!!
Vēlu veiksmi topošiem bezdarbniekiem un ņemiet līdzi krēslu :)

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 12:04

Vietējās ziņas