Mērķē uz alternatīvo apkuri 2

Piektdien Lielplatones pagasta tautas namā, kas jau gadu tiek «apkurināts» ar zemes siltumu, pulcējās vairāku rajona pašvaldību vadošie darbinieki, lai spriestu par iespējām ieviest alternatīvo apkuri savu pagastu sabiedriskajās ēkās.

Gan Lielplatones pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Kokins, gan vairāki citi pašvaldību vadītāji nenoliedz - lieta ir perspektīva.«Ilgtermiņā domājot, esam ietaupījuši - ieguldījumi atmaksāsies astoņos līdz desmit gados. Proti, nav jāmaksā kurinātājiem, kurus sezonas darbam atrast nebūtu viegli, nav dūmu un izdedžu. Pērnajā februārī, kad temperatūra noslīdēja līdz mīnus 28 grādiem, mēs par 600 kvadrātmetru telpu apkuri, apgaismošanu un pārējo elektroierīču lietošanu maksājām 345 latus. Ledusskapis «Snaige» parasti iztur divdesmit un vairāk gadu, domājam, ka mūsu jaunā apkures sistēma arī nepievils,» saka A.Kokins. Plāno apkurināt skolas un bērnudārzusPar alternatīvo apkuri ieinteresējušies arī Vircavas pagastā, kur to varētu ieviest bērnudārzā, skolā, tautas namā, tāpat Valgundes novadā, kur tādā veidā domā apsildīt Valgundes attīstības biedrības telpas. Līdz konkrētam projektam nonākuši sesavnieki, kas blakus pamatskolai gatavojas būvēt sporta zāli, ko apsildīs zemes siltums. Pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Skrauplis, būdams inženieris, esot savās mājās izmēģinājis gan gāzes, gan cieto, gan šķidro, gan kombinēto kurināšanu. Zemes siltumsūknis izrādījies pats efektīvākais. Palīdzēt varētu valstsIerīkot alternatīvo apkuri nav lēti, taču, kā atzina siltumenerģētikas uzņēmuma «Energo optimus» pārstāvis Pāvels Kudlāns, ir dažādi fondi, kur pašvaldības varētu mēģināt iegūt līdzfinansējumu.Lielplatones pagastmājā un tautas namā (no 2005.novembra līdz 2007.gada februārim) kopējās ierīkošanas izmaksas bija 24 690 lati. No tām Valsts investīciju fonda finansējums bija 8736 lati, pašvaldībai atlika piemaksāt 15 954 latus, un te palīdzēja Vides investīciju fonds, aizdodot naudu uz 15 gadiem ar procentu likmi 4,75.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Pāvels

Vispirms jāizmēģina cien. jugio (skaidrs ka ar mazo burtu) uz savas ādas, jāpalasa literatūra, jāpaskatās kā tas siltumsūknis darbojās un tad spriest cik un kurš iebāza kabatā. Laikam jau spriežam pēc sevis. Rakstīt tik drosmīgi var tikai parakstoties ar pseidonīmu. Un kā būtu atklātā diskusijā? Es domāju cien. jugio Jums ir mazkompleksu sindroms! Tādā veidā Jūs mēģiniet to kompensēt!
P.S. Firma, kura veica darbus (neprofesionāli) labi, ja šajā projektā izgāja uz nullēm, kur lai ņemtu Ls 2500 kukuļošanai!

pirms 12 gadiem, 2008.03.29 15:56

jugio

zēni bīda lietas, varu derēt 10% iebāza kabatā.
vispār šis apkures veids ir neefektīvs, jo aparatūrai ir liela apetīte uz elektrību. sūkņi un konderis nestrādā no tukša gaisa.

pirms 12 gadiem, 2008.02.09 18:05

Vietējās ziņas