Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Metālapstrāde – stabila investīcija nākotnei

Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra (PIC) Metālapstrādes apmācības filiāle piedāvā piecpadsmit programmas pieaugušajiem.

«Mūsu iestādes mērķis ir ļoti aktīvi strādāt, lai, ejot ārā no ekonomiskās krīzes, mēs varētu piedāvāt jau sagatavotus darbiniekus, kā arī būtu gatavi mācīt atbilstoši tirgus prasībām. Metālapstrāde ir viena no retajām nozarēm, kur uzņēmumi pašlaik strādā. Varbūt ne visas dienas nedēļā, bet strādā! Arī vesela virkne Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vakanču ir metālapstrādē,» teic PIC Metālapstrādes apmācības filiāles vadītājs Māris Ernstsons, atskatīdamies uz paveikto un ieskicēdams nākotnes vīzijas nozarē, ko Jelgava pasludinājusi par prioritāru.Filiāle, kas izveidota par ES programmas «PHARE 2000» līdzekļiem, darbu sāka 2003.gada 15.oktobrī. «Pateicoties šim finansējumam, iegādājāmies iekārtas un pamataprīkojumu, ko par dažādu projektu līdzekļiem esam arī papildinājuši, tāpēc filiāli var uzskatīt par vienu no modernākajām mācību iestādēm metālapstrādē. Turklāt pērn nopirkām jaudīgu ciparu vadības darbgaldu (CNC), ar kuru iemaņas tiek apgūtas praktiski,» stāsta M.Ernstsons, piebilzdams, ka filiālei atvēlētas tikai trīs štata vietas, bet tiek piesaistīts ap 20 ārštata darbinieku - pasniedzēju.Apmācāmie ceļu uz Metālapstrādes filiāli atrod dažādi, piemēram, pateicoties vairākiem ES projektiem. «Šādi esam mācījuši cilvēkus Jelgavas cietumā, kā arī, mazinot profesiju segregāciju, vairākas sieviešu grupas, kas turpina strādāt metālapstrādē, un darba meklētājus. Pašreiz vairāk strādājam ar NVA norīkotajām bezdarbnieku grupām, kas apgūst metināšanas programmu, kā arī palīdzam viņiem atrast nepieciešamās kvalifikācijas prakses vietas,» informē vadītājs, piebilstot, ka filiāle ir arī Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas biedre, kas nozīmē plašus kontaktus un sadarbības iespējas ar daudziem tās pārstāvjiem.Plašāku materiālu lasiet piektdienas, 20.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas