Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežā kaļ ceļu būves plānus 10

Kamēr ceļu būvniecības sabiedrības «Igate» darbinieki pagājušajā nedēļā Zaļenieku pagastā lika bruģi gājēju celiņā, uzņēmuma līdzīpašnieks Māris Peilāns bruģēja sadarbību ar Jelgavas novada pašvaldības vadību Līvbērzes mežā. Viņš bija vienīgais uzņēmējs, kas piedalījās novada Domes rīkotajās medībās, kuras tā turklāt dēvē par saliedētības veicināšanas pasākumu, raksta «Zemgales Ziņas».

SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» šogad konkursa kārtībā ieguvusi tiesības Jelgavas novadā īstenot vairākus ar ceļu būvi saistītus projektus. Pašlaik Zaļenieku pagastā «Igates» darbinieki pēc firmas uzvaras astoņu dalībnieku konkursā veido apgaismotu gājēju un riteņbraucēju celiņu, tā izmaksas – 18 650 latu.Aizvadītajā vasarā «Igate» par 91,2 tūkstošiem latu rekonstruējusi ceļu Vircavas pagastā, par divu nelielu ceļu posmu rekonstrukciju Jaunsvirlaukā uzņēmums saņēmis 76,7 tūkstošus latus, bet Sesavā divas brauktuves sakārtotas par 124,2 tūkstošiem. Tādējādi pēc Iepirkumu uzraudzības biroja datiem rēķināms, ka lielākajos projektos vien «Igate» no Jelgavas novada pašvaldības saņēmusi ap 300 tūkstošiem latu.«Tā ir normāla lieta, neoficiāli citreiz ārpus darba laika tāpat ar pašvaldības vadību tiekamies,» saka M.Peilāns, kurš nesaskatot neko apšaubāmu faktā, ka biedrojas ar pašvaldību, no kuras saņem naudu par projektu īstenošanu. Interešu konfliktu noliedz arī Ziedonis Caune. «Ja kādam rodas šaubas par konkursa norises godīgumu, rezultātus taču var apstrīdēt,» saka uzņēmuma līdzīpašnieks. «Latvijā liela problēma ir tā, ka uzņēmēji ļoti cieši sadraudzējušies ar politiķiem,» Jelgavas novada Domes rīkotās medības ar uzņēmēju līdzdalību tajās vērtē sabiedrības par atklātību «Delna» pārstāve Līga Stafecka.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 14.decembra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

to fiskālais pofigs a la cāzers

aiz jūsu cēlajiem patriotiskajiem vārdiem slēpjas izkropļota ekonomika un tautas nabadzība. un, ja jūs vēlat labu zemgaliešiem, tad -publiskojiet faktus, nevis "basņas" no sērijas "volni više seļsoveta" kā tad ar tām algām aploksnē? Varbūt arī šo procedūru padarīt caurspīdīgāku? Uzbekistānas kokvilnas plantācijās jūsu pieminētie ekonomikas stūrakmeņi arī nav nekas"neķītrs" vai izskaužams.

pirms 10 gadiem, 2009.12.16 02:17

fiskālais pofigs

parasti jau iepriecina kārtējais zz raciens un rāviņonkuļa pabakstīšana, bet šoreiz gan iebraukuši auzās :DDDDD
domāju, avīzē kas sakarīgāks, vien noskaidroju, ka šis tukšo sazvērestības teoriju meklētājs ir Kupčs. pārējais vēl lielāks sviests nekā te.
laikam jau, ja normatīvajos aktos Latvijā tiks nostiprināta lobēšana, tad Kupčam vairs nebūs par ko rakstīt, bet puisis neņem vērā elementāras lietas un dažas ekonomikas kopsakarības.
vispār jau Eiropā lobēšana nav nekas "neķītrs" vai izskaužams. konkursu procedūras tomēr noris caurspīdīgi. vajadzēja arī rēķināties ar to, ka ceļu būves segmentā esošajā situācijā viens otram gatavi "rīkli pārkost". Igates konkurenti jau negulētu, ja redzētu pamatu apstrīdēt.
un vajadzēja jums paskaitīt, cik tad Latvijā vispār ir to ceļu būvnieku, un cik no tiem Zemgalē. Igates mērogā Jelgavas rajonā nav variantu. turklāt saistībā ar lobēšanu Ziņas laikam grib Jelgavā lielāku bezdarbu. Neaizmirstiet žurnālistiņi, ka Igates darbinieku vidū ir gan jūsu lasītāji, gan abonenti. :DDDD Iedomājieties, ja pusi Jelgavijas iepirkumu paķertu rīdzinieki vai tukumnieki. Tad atkal jūs plosītos - Igate laikā nemaksā algas, Igate atlaiž strādniekus, Igate tā, Igate šitā. bet šie jūsu lasītāji saruktu, jo viņus tik tiešām atlaistu. Normāli reģionos ir veselīga politika, ja pastāv lobēšana vietējā darbaspēja interesēs.
Tā kā, ZZ rakstoņi, ja būtu parakuši vēl dziļāk, tad atrastu šī smieklīgā "atmaskojuma" bezjēdzību.
Domāju, pēc jūsu raksta tagad ir daži jūsu lasītāji, kas nobažījušies, va tik nepārskatīs konkursus, un daži jelgavnieki vairāk nepaliks bez darba.
Norociet savējos, lai Rīgas uzņēmumiem vairāk tiek, tik ceru, neesat tik naivi, ka fantazējat par prēmijām no Rīgas kungu puses :)

ZZ šoreiz smīdina. :DDDDDDDD

pirms 10 gadiem, 2009.12.16 00:48

senais

sen bij laiks tās lietas laist gaismā, žēl tikai ka nevienam par to nekas nav..:(
Malači ZZ,varbūt kādu lietu vajadzētu izpētīt dziļāk..!

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 22:25

tendenciozaisOmulīgajam

naudas pelnīšanu, mārketingu un citu lietu darīšanu nedrīkst jaukt ar valsts apzagšanu. tieši dēļ šādiem apzadzējiem krīzei nevar saredzēt beigas. lai šie melnā biznesa darboņi veicina komunikāciju ar privātiem pasūtītājiem! nu lepni, lepni , ja var trešdienās komunicēt medībās ar svešas naudas dalītājiem. tipiskas padomju biznesa tradīcijas ar medībām, meitenēm u.t.t.. vēl beigās jautājums no komjauniešu sapulces- ko tu esi darījis, jūsu iniciatīva? -atbilde- novada un pilsētas dzīves uzlabošanu veic algoti cilvēki, bet Kupčs šajā lietā informē sabiedrību par kopējā labuma izsaimniekotājiem, saucot viņus vārdos.
kāpēc Igatē algas maksā uz kartes un aploksnē? - sniedziet Omulīgais atbildi, un tas būs jūsu ieguldījums novada un pilsētas dzīves uzlabošanā! saldus sapņus bumbulīt!

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 22:19

zane

VISPĀR JAU NEAPNĪK!UN LIETĀM,KAS NOTIEK IR JĀKĻUST CAURSPĪDĪGĀM!

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 20:31

NPV

Maija ja tu nezini kur Vircavas pagsta buveja sovasar celu- nemuldi pati. makro eko neruna par to celu kuru asfalteja 2008 gada vasara.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 12:58

no malas

ZZ manuprāt neliekas mierā, visu laiku uzkūdot un tracinot lasītājus. Sāk jau likties, ka ZZ žurnālistiem kāds labi maksā par intrigas uzturēšanu.Sāk jau apnikt, vai tiešām nav nekā laba ko uzrakstīt.žurnālisti redz tikai slikto, vai paši ir eņģeļi. Izskatās, ka nauda nav sveša pašiem intrigantiem.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 12:56

Omuligais

Tendenciozs raksts, kura rakstītājam pašam nav nekādas sajēgas par naudas pelnīšanu, mārketingu un citām lietām. Medības kopā ar visām ieinteresētajām pusēm ir atbalstāms pasākums, jo veicina komunikāciju starp cilvēkiem , kas ikdienā netiekas. Iespējams, ka šo medību laikā ir dzimusi kāda laba ideja, kura nākotnē varētu realizēties. Katrā gadījumā no ZZ un Kupča puses šādas idejas vēl novada un pilsētas dzīves uzlabošanai vēl neesmu dzirdējis. Šeit vairāk kādam vajadzētu apdomāt , ka ir jāinformē iedzīvotāji, bet nav tendenciozi jānoskaņo pret vadību, ko iedzīvotāji paši ir ievēlējuši...

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 12:39

tbzg

Cerams, ka viņi nav iedomājušies līkumā pie dīķa taisīt gājēju pāreju.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 11:07

micro

Tā taču notiek visur! Būtībā tas ir tīrais nieks, salīdzinot kā savulaik Microsoft izklaidēja vadītājus gan publiskā, gan privātā sektora. Attiecīgi arī sasniedza labus pārdošanas apjomus. Jābūt ļoti naivam, lai domātu, ka konkursu uzvarētājus nosaka komisija. Pieļauju, ka mazsvarīgos tā tas ir, bet ne lielajos. Te taču ir LV!

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 09:29

Vietējās ziņas