Mežos joprojām pastāv ugunsnedrošība

Valsts meža dienests kopš 27. aprīļa ir noteicis meža ugunsnedrošo laikposmu visā Latvijas teritorijā, un tas attiecināms arī uz Jelgavas pašvaldības mežiem, atgādina “Pilsētsaimniecība”.

Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, 2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumos Nr.238 “Ugunsdrošības noteikumi” ir noteikti aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību. Uzturoties Jelgavas pašvaldības mežos ugunsnedrošajā laikposmā, ir aizliegts kurināt ugunskurus (izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns tālāku izplatīšanos), nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos, meža apsaimniekošanai un inženiertīklu uzturēšanai vai to avāriju novēršanai.

Pamanot iespējamu uguns izcelšanos, iedzīvotāji lūgti nekavējoties informēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, zvanot pa tālruni 112.


Foto: mammadaba.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas