Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Miljoni arodizglītības attīstībai 1

«Izmantosim krīzi lietderīgi!» - ar šādu devīzi piektdien darba sanāksmē pulcējās Zemgales reģiona profesionālo izglītības iestāžu vadītāji un pašvaldību pārstāvji, lai spriestu, kā padarīt efektīvāku un ekonomiskāku arodizglītības sistēmu. Tās veicināšanai Latvijā Eiropas Reģionālais attīstības fonds (ERAF) piešķīris teju 59 miljonus latu.

Saskaņā ar Plānošanas reģionu priekšlikumiem, ERAF finansējuma saņemšanai izvirzītas 53 profesionālās izglītības iestādes, tai skaitā Jelgavas Amatniecības un Amatu vidusskola, kā arī Zaļenieku arodvidusskola.«Mums līdzekļi (aptuveni 1,2 miljoni latu) piešķirti divām izglītības programmām - enerģētikai un būvniecībai. Tā kā par cita projekta naudu jau esam sākuši attīstīt enerģētikas programmu, turpināsim tai paredzētās ēkas otrā stāva rekonstrukciju, kur izvietosim laboratoriju, dabaszinību, fizikas un elektrotehnikas kabinetu. Savukārt būvniecībā vēlamies ar laiku pāriet uz četrgadīgu izglītības programmu. Esam iecerējuši rekonstruēt arī skolas bibliotēku,» stāsta Zaļenieku arodvidusskolas direktore Lilita Leoho, pauzdama gan prieku, gan rūpes par saņemto atbalstu, lai to izmantotu pēc iespējas lietderīgāk.Mācību aprīkojuma un infrastruktūras uzlabošanai līdzīga summa atvēlēta arī Jelgavas Amatu vidusskolai, savukārt Amatniecības vidusskolai piešķirti aptuveni 1,8 miljoni latu.«Pasaule Bankas 2007.gada ziņojumā norādīts, ka nauda izglītībā nevis nepietiek, bet netiek efektīvi izlietota, tāpēc esam pateicīgi tiem pašvaldību vadītājiem, kuri ar pietiekamu drosmi izvērtējuši, kas izglītības sistēmā atbalstāms un turpināms, bet kas reorganizējams,» uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.Vairāk lasiet sestdienas, 28.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

xl

Pirmoreiz ministre ierodas skolās kā tas būtu jādara regulāri- nez ko tas varētu nozīmēt!

pirms 11 gadiem, 2009.03.27 20:08

Vietējās ziņas