Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Miskastu krīze» Līvbērzē 4

Līvbērzes pagasta centrā vairākus gadus ieilgusi cīņa starp iedzīvotājiem un pašvaldību par piemērotāko vietu atkritumu konteineriem.

«Bērns ieskrien istabā, rāda vecu zāļu paciņu un neziņā lūkojas manī,» tā īsi samilzušo problēmu par atkritumu urnu novietošanu raksturo līvbērznieki Aleksandrs Kuļevs un Ivita Gorobeca.Lai arī viņu īpašumu ieskauj pinuma žogs, līdz ar mazāko vēja pūsmu sētas virzienā no ceļmalā novietotajiem konteineriem gruži cits pēc cita piesārņo viņu zemesgabalu abpus sētai. Savukārt vasarā apkārtni pārņem neciešama smaka. Cīņa ar pašvaldību par iespējām pārvietot urnas izvērtusies tiktāl, ka Aleksandrs patvaļīgi tās pārcēlis uz nelielā krustojuma pretējo pusi, pārnesot arī betona flīzes, ko pirms tam pagasts bija gādājis stabilam urnu atbalsta laukumam.Uzzinājis, ka pašvaldība abus lielos atkritumu konteinerus no pretējās krustojuma puses gatavojas pārlikt uz viņu sētmali, Aleksandrs pērn maijā rakstīja iesniegumu pašvaldībai, lūdzot to nedarīt un meklēt citu, labāku risinājumu urnu vietai.Nedz rakstisku vai mutisku atbildi, nedz konkrētu rīcību Alekandrs no pašvaldības un tai pakļautās saimnieciskās firmas nesagaidīja. Iepriekš brīdinot pagasta padomi, viņš urnas patvaļīgi pārcēla uz krustojuma nu jau trešo pusi, kur tās iepriekš vēl nav bijušas.Kā stāsta Līvbērzes pagasta padomes priekšsēdētāja Ilze Vītola, viņa klātienē vērojusi Aleksandra rīcību. Tā kā viņš nav piekritis vietu sakārtot, kā bija sākotnēji, sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par apzinātu pašvaldības mantas apskādēšanu. Atbildīgā vietvaras komisija par šo nodarījumu Aleksandram piemēroja laukos par salīdzinoši bargām vērtējamas sankcijas - simt latu naudas sodu. Viņš to pārsūdzējis Administratīvajā tiesā...Plašāk par nesaskaņām starp Līvbērzes iedzīvotājiem un pagasta vadību lasiet trešdienas, 4.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kursss

Vajag paskaities pagasta saistosos par atkritumu tvertnu izvietosanu. Iespejams ari, ka tvertnes stav uz sarkanajam linijam un tad saskanjosanai jabut bis pinjkerigakai.
Vajag zmiegt pagastu un tad gan jau ari sie kautkur administrativaja procesa noraus raini.

pirms 11 gadiem, 2009.02.05 00:00

Ilze

Raksta autors bija informēts, ka atbilde uz iesniegumu tika sniegta.

pirms 11 gadiem, 2009.02.04 19:20

lietas kursā

Atbilde viņiem tika uzrakstīta. Tikai Kuļevs un Gorobeca dzird, redz un runā to ko grib redzēt, dzirdēt un runāt, bet neredz, nedzird un nerunā to, kas ir patiesībā.
Labi, ka neabonēju zz, bet lasu to darbā, jo 1 lapa par vienu miskasti.........vai tad Latvijā vairs nav par ko uzrakstīt?

pirms 11 gadiem, 2009.02.04 19:14

balons

Kur rakstā ir pašvaldības vadītājas atbilde uz jautājumu - kāpēc pašvaldība nav atbildējusi uz iedzīvotāja vēstulēm? Ja žurnālists tik garā rakstā to piemin pat divas reizes, tad vajadzēja jau nu arī pagasta vadītājai pajautāt.

pirms 11 gadiem, 2009.02.04 17:11

Vietējās ziņas