Muižnieku turnīrs šogad Zaļeniekos 1

Ikgadējais Latvijas Piļu un muižu asociācijas Muižnieku turnīrs šogad norisināsies Zaļās muižas pilī Zaļeniekos – 1. augustā. Pasākumā tradicionāli piedalās komandas no Latvijas pilīm un muižām, lai sacenstos dažādās sportiskās, atraktīvās disciplīnās un cīnītos par galveno balvu. Šī būs jau trešā reize, kad turnīrs notiks Jelgavas novadā, ziņo Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

“Latvijas Piļu un muižu asociācija Muižnieku turnīru rīko jau gadus divdesmit. Pasākumā biedri tiekas, lai slavinātu savas pilis un muižas, padižotos ar saviem spēkiem – izveicību, atjautību un ātrumu. Asociācijas biedru pulkā ir vairāk kā 80 muižu un piļu, bet turnīrā parasti piedalās mazāks dalībnieku pulks. Šogad Zaļeniekos ieradīsies 13 komandas – no Alsviķu, Krāslavas, Veselavas, Rūmenes, Gulbenes muižām, kā arī pārstāvji no Dundagas, Jaunauces, Jaunpils un Bīriņu pilīm.

Jelgavas novadu šogad pārstāvēs trīs komandas – Zaļās muižas komanda, Jelgavas novada muižu apvienotā komanda no Vilces, Lielplatones, Lielvircavas muižām un Elejas Tējas namiņa; kā arī Abgunstes un Berķenes muižu komanda”, stāsta Zaļenieku Tūrisma informācijas punkta vadītāja Vallija Barkovska.

Ierasti turnīra programmu veido tā muiža vai pils, kas konkrētajā gadā uzņem ciemiņus. Šogad Zaļajā muižā pēc atklāšanas ceremonijas ieplānota dalībnieku prezentācija, katrai komandai iepazīstinot ar sevi, tad sekos aktīvas sacensības, piedaloties dažādās turnīra disciplīnās, lai noskaidrotu uzvarētāju, kas iegūs galveno balvu – ceļojošās atslēgas. Pēcpusdienā plānots Zaļenieku pagasta tūrisma objektu apmeklējums un vakarā pasākuma noslēgums un apbalvošana. Jāpiemin, ka šajā gadā pasākuma sportiskās un atraktīvās aktivitātes nodrošinās biedrība “Reāls piedzīvojums”.

Muižnieku turnīrs Jelgavas novadā noritēs jau trešo reizi. 2004. gadā, kad vēl nebija īstenota teritoriālā reforma un pastāvēja Jelgavas rajons, tas notika Blankenfeldes muižā, savukārt 2010. gadā – Vilces muižā.  


FOTO: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Maclays Macluho

Ak, nabaga latvieiešu dzimtcilvēki, bēdziet mežos. Jūs spīdzinās, pazemos un sitīs, Padomājiet par meitām, sievām un mātēm.

pirms 4 gadiem, 2017.07.29 10:33

Vietējās ziņas