Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamgad Jāņos būs piecas brīvas dienas 2

Nākamgad – 2020. gadā, 22. jūnija darba dienu, kas iekrīt pirmdienā starp svētdienu, 21. jūniju un svētku dienu, 23. jūniju, no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, ir pārcelta uz sestdienu, 2020. gada 13. jūniju. Līdz ar to Jāņos valstī būs piecas brīvdienas pēc kārtas, informē Labklājības ministrija.

Rīkojuma projekts „Par darba dienas pārcelšanu 2020. gadā” šodien apstiprināts valdības sēdē. 

Darba likumā ir noteikts, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Rīkojums par šādu darba dienas pārcelšanu nākamajā gadā ir jāizdod ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1. jūlijam.

Saskaņā ar likumu, ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā. Darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu. 

Darba dienu pārcelšana tiek īstenota jau daudzus gadus un kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi. Pārceļot darba dienu, tiek nodrošināta nedēļas darba laika nepārtrauktība tajā nedēļā, no kuras tā tiek pārcelta, savukārt iedzīvotājiem ir nodrošināts lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas, kuras tie varēs izmantot pēc sava ieskata. Turklāt kopējais darba dienu skaits kalendārajā gadā nemainīsies.

2020. gada 22. jūnijs ir vienīgā darba diena, kura tiks pārcelta nākamajā gadā.

Foto: Ķemeru nacionālais parks

Pievieno komentāru

Komentāri 2

dragūns

Ārprāts! Jo tālāk, jo trakāk. Ja kāda diena nāk klāt sestdienai un svētdienai, tad jau tā nedēļa liekās kā sa****a. Ja 5 brīvas, tad tas jau ir ārprāc, tik tiešām ar "c".

pirms 12 mēnešiem, 2019.07.09 16:12

stoks

Kādreiz krievu laikos Oktobra vai Maija svētki iekrita pa 4 dienām. Likās, ka vakars uz ezera. Revolūcijas laikā bija sajūta, ka šādas "svētīšanas" ir cauri, bet nekā, vēl trakāk.

pirms 12 mēnešiem, 2019.07.10 07:32

Vietējās ziņas