Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamnedēļ Auces novadā sāks aptauju par plānoto pašvaldību reformu

17.jūnijā Auces novadā sāksies iedzīvotāju aptauja par administratīvi teritoriālo reformu, nolēmusi novada dome.

Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Šēfere-Šteinberga pauda, ka "pašvaldība katru gadu veido uz attīstību vērstu budžetu un iegulda finanšu līdzekļus novada attīstībai nozīmīgu infrastruktūras objektu būvniecībā un atjaunošanā".

"Ņemot vērā pastāvīgo iedzīvotāju skaita samazinājumu, pašvaldība nepārtraukti veic ieguldījumus novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, pilnībā veicot pašvaldības funkcijas un nodrošinot kvalitatīvus pašvaldības pakalpojumus, kas atbilst Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma prasībām," apgalvoja pašvaldības pārstāve.

Turklāt pašvaldība uzskata, ka teritoriālās reformas kontekstā visbūtiskāk ir izvērtēt vietējo iedzīvotāju intereses, bet, nosakot novada pievienošanu novadam, kurā nav līdzīgi izaugsmes rādītāji un ir citas galvenās prioritātes un vajadzības, varētu tikt kavēta Auces novada turpmākā izaugsme. Vietvara norūpējusies, ka apvienotās pašvaldības novada centrs attīstīs savu pakalpojumu grozu un noteikta finansējuma summa varētu tikt novirzīta citas teritorijas infrastruktūras uzturēšanai, neveicinot tagadējā Auces novada pašvaldības teritorijas attīstību un pakalpojumu kvalitātes pieaugumu.

Tāpēc Auces novada dome ārkārtas sēdē nolēma atbalstīt iedzīvotāju aptaujas veikšanu par administratīvi teritoriālo reformu. Tā notiks no 17.jūnija līdz 12.jūlijam. Aptaujā tiks uzdots jautājums: "Vai jūs esat par Auces novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?".

Aptaujā varēs piedalīties Auces novada iedzīvotāji, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Auces novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri 17.jūnijā būs sasnieguši 15 gadu vecumu. Aptauja notiks klātienē - pašvaldībā, pagastu pārvaldēs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā karte paredz, ka Auces novads tiks apvienots ar Dobeles un Tērvetes novadu, par novada centru nosakot Dobeli.

Foto: auce.lv

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas