Nākamnedēļ iespējami līdz šim stiprākie nokrišņi un vējš šoruden 1

Nākamnedēļ Latvijā iespējamas līdz šim lielākās lietavas un stiprākās vēja brāzmas šoruden, jau nedēļas sākumā lietum vietām pievienosies sniegs, nedēļas vidū gaidāms siltuma vilnis, bet nedēļas nogalē var veidoties sniega sega, prognozē sinoptiķi.

Pirmdien un naktī uz otrdienu daudzviet gaidāmi īslaicīgi nokrišņi - ne tikai lietus, bet arī ledus un sniega graudi, vietām slapjš sniegs. Nedēļas pirmās divas dienas būs visai saulainas, bet vēsas. Otrdienas rītā daudzviet Latvijā, savukārt naktī uz trešdienu valsts austrumos gaisa temperatūra noslīdēs nedaudz zem nulles.

Nedēļas vidū ar spēcīgu dienvidrietumu vēju ieplūdīs silts gaiss, augstākā temperatūra varētu būt +15 grādi naktī uz ceturtdienu. Pretvēja piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 20-25 metriem sekundē, un tik stiprs vējš šoruden Latvijā vēl nav bijis. Gaidāms arī spēcīgs lietus, nokrišņu summa vietām - ar lielāko varbūtību Kurzemē - var pārsniegt 30 milimetrus.

Nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Iespējams, lietu nomainīs sniegs un vietām veidosies sniega sega.

Pēdējos gados pirmais sniegs Latvijā reģistrēts galvenokārt oktobrī, dažkārt jau septembra beigās, savukārt 2011.gadā pirmais sniegs bija tikai 12.novembrī. Pagājušajā gadā pirmās sniegpārslas tika manītas 18.oktobrī Latgalē, bet 19.oktobra rītā daudzviet Vidzemē zemi pārklāja sniegs.

Foto: pixabay.com


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lorensa

Vel sniegi jaizbrien lidz saulei sakums celam....bet sapni redzu ziedosu pienenu plavu un sanosu bisu dravu..dzeguzes balss..un plaukstosi koki..pari debesim varaviksnu loki.kad debesis ar zemi .
sarunajas..sledz deribu tad dievs ar tevi..vai esi tam gatavs...es esmu gatavs..kaut cauri puteniem brienot..un ticibas ceribas pili slieenot..cilvecei

pirms mēneša, 2021.10.17 09:14

Vietējās ziņas