Nakts pārbaudēs aprūpes iestādēs un viesnīcās Zemgalē konstatēti ugunsdrošības noteikumu pārkāpumi 3

Veicot neplānotas ugunsdrošības pārbaudes sociālās aprūpes iestādēs, slimnīcās, izglītības iestādēs un viesnīcās, kur naktīs uzturas cilvēki, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes amatpersonas konstatējušas ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus, aģentūru LETA informēja VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Decembrī nakts laikā neplānotas ugunsdrošības pārbaudes tika veiktas 46 objektos Zemgalē – 19 sociālās aprūpes centros, 11 dienesta viesnīcās, divās viesnīcās, astoņās slimnīcās un sešās internātskolās. Nakts pārbaudēs ugunsdrošības inspektori pārbaudīja evakuācijas ceļus, brīvu durvju atvēršanu, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizāciju sistēmas darbību un dežurējošā personāla zināšanas par rīcību ugunsgrēka gadījumā.

Pārbaudēs VUGD konstatēja, ka ir objekti, kuru iekšējai ugunsdzēsības ūdensvada sistēmai nav veiktas pārbaudes, daļā ēku cilvēku evakuācijai paredzētās durvis aprīkotas ar slēdzeni, kas liedz atvērt durvis līdz trim sekundēm no telpu iekšpuses. I.Dāme-Birziņa informēja arī, ka ugunsaizsardzības sistēmas netiek uzturētas darba kārtībā, ugunsdzēsības līdzekļi novietoti grūti pieejamās vietās, bet evakuācijas izejā atrodas priekšmeti, kas apgrūtinātu evakuēšanos, turklāt evakuācijas plāni neatbilst normatīvo aktu prasībām.

Par konstatētajiem pārkāpumiem VUGD Zemgales reģiona brigādes ugunsdrošības inspektori sagatavoja pārbaudes aktus ar pārkāpumu novēršanas termiņiem, kurus iesniegs atbildīgajām personām par ugunsdrošību objektos.

VUGD atgādināja, ka šogad aprit desmit gadi kopš viena no traģiskākajiem ugunsgrēkiem, kad Kuldīgas rajona Alsungas pagasta sociālās aprūpes centrā naktī izcēlās ugunsgrēks, kurā dzīvības zaudēja 23 cilvēki.

"Šī nelaime atklāja to, cik reizēm neaizsargāti no ugunsnelaimes ir tieši sociālo aprūpes centru iemītnieki, tāpēc ugunsdrošības prasību ievērošanai minētajās iestādēs VUGD vienmēr pievērš īpašu," skaidroja Dāme Birziņa.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Inženiers

Un kā tad ar lielāko daļu sabiedrības - daudzdzīvokļu māju pagalmi, kur operatīvie dienesti nespēj piebraukt pie ēkas dēļ tā kad auto ir atstāti kā pagadās. Kāpēc tik būtiskiem pārkāpumiem VUGD Zemgales reģiona brigādes ugunsdrošības inspektori piever savas acis un izliekas neredzam. Tikai viņi spētu šāda veida problēmas risināt, jo viniem ir iedots instruments, lai varētu uzraudzīt, kontrolēt šo lietu, kā arī viņi ir vienīgie kuriem ir saikne ar sabiedrību savu zināšanu nodošanā, jo viņi zina ugunsdrošības prasības, kā arī noteikti ir specifiskas lietas, kas nav rakstītas grāmatās. Kamdēļ viņi klusē - pakļaujot mūs riskam . Cik ilgi būs jāvēro tā aina, kad ātrās palīdzības darbinieki smagi slimos nes pārdesmit metru līdz transportlīdzeklim. Vai tie paši ugunsdzēsēji nespēdami piebraukt pie ēkas, skraidā tur atpakaļ pēc inventāra zaudējot dārgo laiku cilvēka glābšanā, jo tur izšķir sekundes līdz cilvēka bojā ejai.
Starp citu bēdīga aina paveras pie viesnīcas Jelgava, kur viesnīca maina sava žoga izvietojumu, tādējādi radot bīstamu situāciju nelaimes gadījumā, ja tas notiktu blakus daudzdzīvokļu namā, liedzot piebraukt ugunsdzēsēju transportam un vajadzības gadījumā noceļot no loga cilvēkus,(līdzīgi kā tas norisinājās nesenajā gadījumā Kastaņu ielas ugunsgrēkā). Kurš apstiprināja šāda veida projektu un vai tiešām to pieļāva VUGD Zemgales reģiona brigādes ugunsdrošības inspektori!
Redz problēmas jau nav tikai ar veciem pagalmiem kur parasti aizbildinās ar padomju laika "brīnumiem", bet šis gadījums parāda pilnīgu nekompetenci svarīgu jautājumu risināšanā un lēmumu pieņemšanā vai arī vienkārši nezināšanā, neieinteresētībā.

pirms 3 gadiem, 2018.01.17 15:50

Shēma

Vēl darbojas tā shēmiņa, kad VUGD sastāda protokolu par ugunsdrošības prasību neievērošanu daudzdzīvokļu ēkās, bet NĪP sodu pa kluso atskaita no mājas uzkrājuma, kamēr dzīvokļu īpašnieki dzīvo laimīga neziņā, ka mājā ar ugunsdrošibu ir pagalam bēdīgi?

pirms 3 gadiem, 2018.01.17 21:49

Kā?

Vai tad tiešām ir tā.?! Vai tad šādu pārbaužu rezultātus nebūtu jāiesniedz mājas kontaktpersonām - mājas vecākiem. Daudzdzīvokļu nams ir tāds pats privātīpašums kā privātmāja. Tātad saimnieks ir iedzīvotāju izvirzītā persona kura ir pirmā persona kurai viss ir jābūt zināms un tad viņa pienākums ir informēt savu apsaimniekotāju. Nevis otrādi!

Ja gadienā tā ir tad agru vai vēlu tas nāks klajā, jo ir tak trešās personas kurām tas maz interesēs un piedzīs no vainīgajiem - bezatbildīgajiem.

Noteikti jāpapēta šī tēma.

pirms 3 gadiem, 2018.01.18 00:15

Vietējās ziņas