Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļas nogalē Jelgavas novada pašvaldības speciālisti un deputāti spriedīs par administratīvi teritoriālo reformu 6

Sestdien, 2.novembrī, Jelgavas novada domē paredzēta pašvaldības speciālistu, deputātu un citu interesentu tikšanās, lai izrunātu plānotās administratīvi teritoriālās reformas iespējas un draudus, aģentūrai LETA pastāstīja pasākuma idejas autors, uzņēmējs un novada domes deputāts Modris Jansons (LZS).

Viņš sprieda, ka, pirms paziņot savu redzējumu valdībai, "jāizrunā savā ģimenē, varbūt nospriedīsim, ka reforma ir vajadzīga". Pašlaik skaidri esot zināms vien tas, ka vietējie iedzīvotāji nav apmierināti ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) attieksmi un darbībām, prezentējot reformu, jo tas tiekot darīts "padomju stilā".

Tikšanās paredzēta vairākas stundas ilga, no pulksten 10 līdz 15, notiks arī paneļdiskusijas ar pašvaldības speciālistu, tostarp sporta, komunālās jomas pārstāvju, piedalīšanos. Pārspriesto paredzēts apkopot un iesniegt Saeimā, kas izskata Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu. Par dokumentu iesniegšanas veidu un laiku arī paredzēts lemt sestdien.

Uz tikšanos aicināti arī Jelgavas pašvaldības deputāti un speciālisti.

Jau vēstīts, ka Jelgavas novada deputāti aicina saglabāt republikas nozīmes pilsētas statusu arī Jelgavai, nepievienojot to jaunveidojamajam Jelgavas novadam.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone skaidroja, ka deputāti pieņēmuši lēmumu lūgt Valsts prezidentam, Saeimas frakcijām, premjeram, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram, tiesībsargam un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai iesniegt parlamentam priekšlikumu grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektā, atstājot Jelgavai republikas nozīmes pilsētas statusu un attiecīgi saglabājot tās nošķīrumu no Jelgavas novada.

Jelgavas novada pašvaldība uzskata, ka VARAM un Ministru kabinets, sagatavojot likumprojektu, nav vērtējis un ņēmis vērā ne novada pašvaldības, ne Jelgavas pašvaldības, ne Ozolnieku novada pašvaldības viedokli, par vienādām situācijām pieņemot atšķirīgus lēmumus.

Jelgavas novada pašvaldība atgādina, ka jau vasarā kopā ar Daugavpils, Rēzeknes un Ventspils novadu pašvaldībām aicināja lauku teritoriju novadus neapvienot ar republikas nozīmes pilsētām. Vēlāk Jelgavas dome pieņēma lēmumu neatbalstīt plānoto reformu.

Vēstīts arī, ka Saeima izskatīšanai parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā nodevusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus - Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

Vienlaikus, lai nodrošinātu Olaines novada ģeogrāfisku vienotību, likumprojektā arī ietverts punkts, kas uzdod Olaines un Ķekavas novadu pašvaldībām vienoties par robežas grozīšanu.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

duraļejs

domāju, ka iedzīvotājiem ir vienalga- kas un kā pār viņiem valda, jeb vada:)) cepjās jau tie vadoņi, jeb vadītāji, kuri var palikt aiz borta....vairs nebūs pie siles, nevarēs vadīt, dalīt un sadalīt, Zaķu pļaviņā dejot disko:))

pirms 4 mēnešiem, 2019.10.30 16:55

gramatika

Cepas

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.01 14:09

barabas karabas

kā sauc Dačuka tēti un kur un par ko viņš strādāja (vai strādā) - vai tik tā nav kāda blakām esoša māja, kur Andris par šefu....

pirms 4 mēnešiem, 2019.10.30 17:44

Dačuks

Mans tētis jau labu laiku zem zemes, bet ir prieks, ka viņa profesionalitāti atceras.

pirms 4 mēnešiem, 2019.10.31 17:09

Andris

Ko tik gatavi darīt, lai nezaudētu siltās vietas! Baidīt, solīt, lielīties! Rīkot sapulces, manifestācijas, lai tik nekas nemainītos!

pirms 4 mēnešiem, 2019.10.31 13:57

Modris.

Atnāc Andri rīt uz sapulci, piedalies sarunā! Man vajag Tavu viedokli. Un pārējiem ar!

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.01 18:59

Vietējās ziņas