Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedrīkst peldēties Lielupes kreisā krasta Pasta salas peldvietā 5

Tiek noteikts aizliegums peldēties Lielupes kreisā krasta Pasta salas peldvietā”, informē Veselības inspekcijā (VI).

Tāpat tiek ieteikts nepeldēties Lielupes labā krasta peldvietā Jelgavā, kur konstatēts mikrobioloģiskais piesārņojums un ūdens kvalitāte neatbilst prasībām.

Augusta sākumā VI veiktajās peldūdens kvalitātes pārbaudēs konstatēts, ka pārējās Latvijas oficiālajās peldvietās ir atļauts peldēties.

Lai arī oficiālajās peldvietās zilaļģu savairošanās šobrīd nav konstatēta, tomēr inspekcija vērš iedzīvotāju uzmanību, ka šībrīža laikapstākļu dēl ir pieaudzis zilaļģu savairošanās risks.

Saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju, zilaļģu savairošanās pazīmes jūlija beigās un augusta sākumā bija novērotas šādās neoficiālajās peldvietās: Mazā Baltezera peldvietā “Mārsili”, Jaunmārupes ūdenstilpnē “Pavasari”, Ķekavas novadā, Daugavā pie atpūtas vietas “Ziedonis”, Daugmalē pretī Nāves salai un Baldones peldvietā “Saliņas”.

Tāpēc VI aicina iedzīvotājus īpaši izvērtēt ūdens kvalitāti, ja netiek izmantotas oficiālās peldvietas. Pirms peldes ir jāveic apskate, izvērtējot vai nav redzamas zilaļģu savairošanās pazīmes.

Pastiprinātas zilaļģu savairošanās gadījumā ūdens kļūst biezāks, duļķaināks, krāsa var būt izteikti zaļa, zilganzaļa, dzeltenbrūna, kā arī ūdens var pārklāties ar zilganzaļu plēvi, ūdenim var parādīties neraksturīga smaka. Zilaļģēm atmirstot un sadaloties, krāsa kļūst neizteiksmīgāka, pelēkbrūna.

Ja tiek novērotas zilaļģu masveida savairošanās pazīmes, peldēties šādā ūdenī nedrīkst, un īpaši būtu jāparūpējas, lai šādā ūdenī nepeldas bērni, kā arī, lai ūdeni nedzer mājdzīvnieki un mājlopi, uzsver inspekcijā.

Zilaļģēm sadaloties, ūdenī var izdalīties toksīni, kuriem var būt ādu un gļotādu kairinoša iedarbība, kas izsauc dažādas alerģiskas reakcijas. Retāk peldēšanās šādā ūdenī, ja ūdens lielākā daudzumā nokļūst gremošanas sistēmā, var radīt akūtu saindēšanos, jo toksīniem piemīt arī hepatotoksiska un neirotoksiska iedarbība.

Inspekcija aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai vietējo pašvaldību tīmekļvietnēs, kā arī VI mājaslapā, kurā regulāri tiek atjaunota informācija par peldvietu ūdens kvalitātes mērījumiem un dažādiem ierobežojumiem.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās VI pārbaudīs līdz 15.septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas septembra sākumā.Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Nu

Nezinu, bet ja jau pats nosapņoji, tad varbūt arī pats zināsi?

pirms mēneša, 2020.08.08 06:46

Eko

Sūdains sveiciens no Platones upītes :) Tā tieši ietek Lielupē no kreisās puses, nedaudz uz uz augšu aiz dzelzceļa tilta un tās "straujie un dzidrie" ūdeņi lēnām apskalo Pasta salas peldvietu.

pirms mēneša, 2020.08.08 14:19

Eko

Interesanti kāpēc analīzes neveic Platones upes ūdeņiem? Tur analīzes varētu uzrādīt ekoloģisku katastrofu.Tajā upē gāž iekšā visus mēslus jau no padomju laikiem.

pirms mēneša, 2020.08.08 14:21

Vietējās ziņas