Negaiss un lietus iespējams arī šodien

Šorīt Latvijā turpinājās pērkona lietusgāzes un stiprs lietus. Negaisi turpināsies arī dienā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Laika posmā no otrdienas vakara pulksten 21 līdz trešdienas pulksten 5.32 Baltijas reģionā fiksēti vairāk nekā 34 tūkstoši zibens izlāžu, vairums no tiem Lietuvā un Latvijā, vēsta portāls “lsm.lv”.

Pērkona negaiss, kas naktī plosījās Latvijā, radījis arī postījumus. Kā ziņo AS “Sadales tīkls”, vislielākos elektrotīkla bojājumus izraisījis Zemgalē un Vidzemē. No rīta elektroenerģija vēl nebija atjaunota mājsaimniecībās pārsvarā Vidzemes pusē, bet, kā liecina informācija AS “Sadales tīkls” atslēgumu kartē, arī dažās vietās Jelgavas novadā.

Elektrotīkla bojājumi pārsvarā ir lokāla rakstura, kurus izraisīja zibens ar spēcīgām vēja brāzmām, iesperot elektroiekārtās un elektrolīniju balstos, kā arī vietām gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, kuri pārrāva elektrolīniju vadus. AS “Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus ievērot elektrodrošības noteikumus – būt uzmanīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un ievērot elektroierīču drošas lietošanas noteikumus, un par bīstamām situācijām elektrotīkla tuvumā zvanīt uz AS “Sadales tīkls” diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas