Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neizdodas pārcelt stārķa ligzdu no katlu mājas skursteņa 4

Ugunsdzēsējiem šodien nav izdevies pārcelt stārķu ligzdu, kas atrodas uz Aizupes pamatskolas katlu mājas. Tā kā katlu māju plānots nojaukt, tiks meklēti risinājumi, lai ligzdu pārceltu uz mākslīgo pamatni.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone iepriekš informēja, ka sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) pašvaldības speciālisti  paredzējuši saudzīgu stārķa ligzdas pārcelšanu no Aizupes pamatskolas katlu mājas skursteņa uz blakus skolai esošo mākslīgās stārķu ligzdas pamatni.Īstenojot projektu «Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem Jelgavas novada pašvaldības ēkās» Aizupes pamatskolas katlu mājā norit veco katlu māju demontāža, kurināmā novietnes, iekārtu un tehnoloģisko shēmu montāža. Īstenojot šo projektu, tiks samazināta negatīvā ietekme uz vidi, ietaupīta siltumenerģija, kā arī veikta energoresursu taupība. Tāpat projekts tiek virzīts ar mērķi taupīt dabas resursus un nodrošināt oglekļa dioksīda emisiju samazināšanu, skaidro D.Kaņepone. «Tieši aktīvajā projekta fāzē šajā pavasarī uz Aizupes pamatskolas skursteņa balto stārķu pāris sāka vīt ligzdu, radot risku projekta aktivitāšu turpināšanai un katlu mājas drošībai vispār,» ligzdas pārnešanas nepieciešamību pamato D.Kaņepone. Taču ugunsdzēsēji skurstenim piekļūt nav varējuši. Kā skaidro VUGD Jelgavas nodaļas priekšnieks Vadims Kuzmičs, automašīnai piebraukt tuvāk pie ēkas traucēja žogs, auto bija arī iestrēdzis.D.Kaņepone informē, ka pašvaldība sazināsies ar Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju (VARAM), lai apspriestu iespēju pagarināt projekta īstenošanas laiku. Tāpat tiks domāts pat citas tehnikas piesaistīšanu ligzdas pārvietošanai. Jau iepriekš «rūpēs par putniem un saudzīgu to pārvietošanu Jelgavas novada pašvaldība vērsās pie VARAM Dabas aizsardzības pārvaldes, ornitologiem, ugunsdzēsējiem, konsultējoties par iespējami labākajiem rīcības paņēmieniem».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

SS

Nu tak vajadzēja nošaut, tāpat kā lāci Madi!!! Nav ligzdas - nav problēmas nojaukt to katlu māju....

pirms 8 gadiem, 2012.05.11 22:44

eppo

Gaļina: "katlu mājā norit veco katlu māju demontāža". Kārtējā autores teksta "pērle".

pirms 8 gadiem, 2012.05.11 19:28

senjors

kas tad tā par tehniku VUGD ja nespēj piebraukt uz iesprūst uz līdzenas vietas... mēs varam gulēt droši.... :D

pirms 8 gadiem, 2012.05.11 17:33

Vietējās ziņas