Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nelegālā nodarbinātība būvobjektos apsīkusi 1

Maijā Zemgales reģionālā Valsts darba inspekcija (VDI) rīko «būvniecības kampaņu», kuras laikā visā reģionā tiek apsekoti lielie būvobjekti, īpašu uzmanību veltot nelegālās nodarbinātības atmaskošanai.

Ceturtdien apsekojamo objektu sarakstā bija Latvijas - Krievijaskopuzņēmuma «AMO Plant» topošā autorūpnīca - Zemgales reģionālās VDI vadītājs Valdis Dūms un vēl trīs inspektori ieradās minētajā objektā, lai izvērtētu, kā šeit tiek ievēroti darba drošības nosacījumi, pārbaudītu darba līgumus, objektā pieejamos darbinieku sarakstus, strādājošo apliecības un citus uzņēmuma dokumentus.Topošajā «AMO Plant» administratīvajā un ražošanas korpusā darbojas četri ģenerāluzņēmēji, kuru pakļautībā ir vēl vairāki apakšuzņēmēji. Kopumā objektā nodarbināti ap 60 strādājošo. Inspekcijas darbinieki šeit tiek sagaidīti ar manāmu satraukumu. Tikmēr «Ziņas» kļuva par lieciniecēm, ka no jaunceltnes viens pēc otra ātrā solī ārā nāk strādnieki un veikli dodas uz saviem vagoniņiem. Naskie vīri nelabprāt dzird inspektores lūgumu uzgaidīt, lai aprunātos. Nekur jau neaizmukt, jo VDI darbiniece ir tikpat mudīga un ātri viņus panāk.Vēlāk «Ziņas» novēroja vēl ko savdabīgu - ārpus teritorijas žoga pie novadgrāvja, kas aizaudzis meldriem un kurā tikpat kā nemaz nav ūdens, bariņā, it kā makšķerējot, tupēja vairāki vīri darba drēbēs, skatus pavērsuši objekta virzienā...Plašāku materiālu lasiet piektdienas, 22.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas