Nevakcinētajiem liegs iepirkšanos lielveikalos, savukārt maskas turpmāk visur būs jānēsā arī vakcinētajiem 16

Personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus, šonakt nolēma Krīzes vadības padomes (KVP) sēdē.

Mazumtirdzniecības jomā nevakcinētiem cilvēkiem būs pieejami tikai pašu nepieciešamāko preču veikali. Cilvēki ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu drīkstēs apmeklēt arī citas tirdzniecības vietas, kur tām jānodrošina apmeklētāju kontrole. Gan veikalos, gan tirgos apmeklētājiem un personālam pareizi jālieto sejas maskas.

KVP izskatīja ekspertu sagatavotos rīcības scenārijus, kā apturēt Covid-19 straujo izplatību un pēc iespējas saīsināt slimnīcu pārslodzes laiku. Visbiežāk hospitalizācija ir vajadzīga nevakcinētiem Covid-19 pacientiem, tāpēc ārkārtējās situācijas drošības pasākumi visvairāk ietekmēs cilvēkus bez derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Tāpēc KVP ieskatā ir būtiski jāsamazina cilvēku klātienes kontaktēšanās visā sabiedrībā, vienlaikus veicinot vakcinācijas aptveri.

Pēc KVP sēdes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pauda, ka vienlaikus plānots arī saīsināt veikalu darbības laiku.

Kariņš atklāja, ka tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas - piemēram, pasākumos "zaļajā" jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Vienlaikus KVP sēdē nolemts arī turpmāk aicināt visiem, kam tas iespējams - gan publiskajā, gan privātajā sektorā -, strādāt attālināti. Tiem, kam jāstrādā klātienē, būs nepieciešams pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts, vai atsevišķos gadījumos būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Klātienē vai attālināti strādājošos noteiktu darba devējs.

Paredzēts noteikt arī, ka cilvēki ar Covid-19 sertifikātu drīkst turpināt sniegt un saņemt pakalpojumus klātienē, nodrošinot epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu.

Sabiedriskajā ēdināšanā plānots saglabāt iespēju cilvēkiem ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu ieturēt maltīti klātienē ar darba laika ierobežojumu. Ēdienu varēs izsniegt līdzņemšanai gan vakcinētiem, gan nevakcinētiem cilvēkiem.

Publiskos pasākumos paredzēts ļaut piedalīties tikai vakcinētiem vai Covid-19 vīrusu pārslimojušiem cilvēkiem, tomēr jārēķinās, ka arī tajos tiks pastiprināti epidemioloģiskās drošības noteikumi.

Lai šie lēmumi stātos spēkā, tie piektdien būs jāapstiprina ārkārtas Ministru kabineta sēdē.

Kā ziņots, saistībā ar augsto Covid-19 izplatību valstī uz trim mēnešiem paredzēts izsludināt ārkārtējo situāciju.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) atgādināja, ka arī vakcinētas personas var inficēties, taču mazākā mērā, tāpat kā arī šo cilvēku iespēja inficēt citus ir mazāka. Ņemot šo vērā, Pavļuts norādīja, ka tāpēc valdības lēmums paredz lielākus ierobežojumus arī tiem pakalpojumiem, kas pieejami tikai tā saucamajā "zaļajā režīmā". Proti, pēc viņa sacītā, šobrīd kultūras pasākumi, kas bija "zaļajā režīmā" vairāk atgādinās līdzšinējos "dzeltenā režīma" pasākumus, kur ir, piemēram, noteiktas sēdvietas un tiek lietotas sejas aizsargmaskas.

Tāpat ministrs atzīmēja, ka, visticamāk, veidosies darbinieku kategorijas, uz kurām neattieksies pienākums vakcinēties, taču tās arī nevarēs strādāt attālināti, piemēram, noliktavu darbinieki. Šiem cilvēkiem, pēc Pavļuta paustā, pārejas periodā varētu tikt pieņemts arī negatīvs Covid-19 tests.

Kā ziņots, saistībā ar augsto Covid-19 izplatību valstī uz trim mēnešiem paredzēts izsludināt ārkārtējo situāciju.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Pēteris

Daniels Pavļuts (AP) atgādināja, ka arī vakcinētas personas var inficēties, taču mazākā mērā, tāpat kā arī šo cilvēku iespēja inficēt citus ir mazāka.
Šis citāts izsaka ļoti daudz par Pavļutu!

pirms 11 dienām, 2021.10.08 08:21

Marija

Uz krūtīm nevakcinētājiem jābūt piespraustām dzeltenām sešstūru zvaigznēm.

pirms 10 dienām, 2021.10.08 08:58

Zb

Viņi jau mocekļi paši sev tos sūdus labprātīgi sprauda

pirms 10 dienām, 2021.10.08 09:45

Marijai

Tak nē, tieši vakacinētajiem ar laiku būs jāstaigā ar 'svītrkodu' uz pieres vai rokas, lai var kā aitu baru atpazīt un noskanēt pie ieejas. Par laimi, vēl tik tālu neesam nonākuši, tā kā pagaidām vakcinējamies 'droši' (cik nu tas iespējams ar eksperimentālajām vakcīnām), bet pienāks laiks, kad būsim pieradināti pie regulārām potēm un ****mbas uzspiešanu uz pieres pasludinās kā vienīgo izeju un cilvēces glābēju. Tad gan būs jābūt uzmanīgiem un kategoriski jāsaka nē.

pirms 10 dienām, 2021.10.08 12:57

Kристина Комиссарова

Man pie ****s????????????

pirms 10 dienām, 2021.10.08 10:11

cilvēks

vajag, lai nefaksētie no mājām drīkst iziet tikai ar qr kodu un tikai uz darbu, aptieku un pēc maizes un piena. A faksētie mauc uz operu, hokeju un Itāliju. Un nefaksētajiem šmiga un internets 10 x dārgāks kā faksētiem

pirms 10 dienām, 2021.10.08 10:28

Skolnieciņš no svētmeža

Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni.
Svētīgi, Skolnieciņš no svētmeža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš #svētmežs

pirms 10 dienām, 2021.10.08 10:55

Kora vecākais

Klausiet vairāk buldozerus un advokāteļus, kuri jums sava labuma dēļ iestāsta, ka arī atomsprādziens ir jaungada brīnumsvecīte.

pirms 10 dienām, 2021.10.08 11:00

...

Ierij ciankāliju, tik uz blaknēm neskaties, tas mazsvarīgi.

pirms 10 dienām, 2021.10.08 11:20

hmm

Jūtu līdz RAF Rimi. Divi spēcīgi triecieni pēc kārtas. Kopš LIDL atvēršanas daļa pircēju tagad iepirksies tur. Vēl tos pašus, kas atlikuši, vairs visus nelaidīs iekšā, bet būs face control pie ieejas :)

pirms 10 dienām, 2021.10.08 12:49

Pēteris

Nav atiecināmi uz veikaliem ar pirmās nepieciešamības precēm. Būs kā ziemā, tie kas uz RIMI pa galvenajām durvīm, tie kas uz pastu, pa sētas durvīm!

pirms 10 dienām, 2021.10.08 12:54

cilvēks

man gan tas krievu rimī šķiet, ka būs ērtāks. Mazāk cilvēku, vieglāk iepirkties, vairāk svaiga gaisa. Kā reiz iegāju pa ceļam no Krūzes tai dienā, kad lidlu vēra vaļā. Patukšs bij. P.S. banānus aizmirsu nopirkt

pirms 10 dienām, 2021.10.08 18:19

bdbd

Tad pirms ierobežojumiem lielveikalus gāzīs apkārt,un būs jauni statistikas rekordi.

pirms 10 dienām, 2021.10.08 13:07

Madris

Kopš kura laika, vakcinētie varēja iet veikalā bez uzpurņa. Vienīgi laikam deputāti ir tie izredzētie. Orvels rakstīja: visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, bet cūkas ir vienlīdzīgākas.

pirms 10 dienām, 2021.10.08 17:17

Vietējās ziņas