Nezināma piesārņojuma dēļ Platonē slēdz dzeramā ūdens padevi 9

Kopš vakardienas vēl nenoskaidrota piesārņojuma dēļ Jelgavas novada Platones ciemā pārtraukta dzeramā ūdens padeve. “Gaidām analīžu rezultātus,” skaidro Jelgavas novada KU vadītāja Antra Alksne.

Viņa lūdz piedošanu par iedzīvotājiem sagādātajām neērtībām un piebilst, ka uzņēmuma darbinieki strādā rokas nenolaiduši. Taču notikušais ir pārsteigums arī lietpratējiem no Rīgas Tehniskās universitātes. Kamēr nav skaidrs piesārņojuma veids, speciālisti lūdz iedzīvotājus nelietot boileros un citās tvertnēs iepriekš uzkrāto ūdeni.

Tīrs dzeramais ūdens Platones ciema centrā ir pieejams autocisternās, ko pēc noteikta grafika piegādā “Jelgavas novada KU”.

A.Alksne stāsta, ka piesārņojuma avots atrodas dziļurbumā, kas ir izveidots 1972. gadā. No turienes pazemes ūdens tiek ņemts 240 metru dziļumā. Tuvākajā laikā speciālisti ar speciālu zondi izlūkos, vai šis urbums nav sabrucis vai citādi bojāts.

Platones ciema ūdensapgādes sistēmai pieslēgtas septiņas daudzdzīvokļu mājas, skola, pagasta pārvalde, kā arī vairākas individuālās mājas.

FOTO: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 9

...

Ļoti dīvaini ti ko Platones upē nobeidzās zivis bet tur parazīti, Vietējie s..da zemnieki nepričom dogma, tā tad Mars točna tie ir atnācēji Mars Veņera gona koks pie vainas ! Sasaukts Zemnieku Sajemu!

pirms 3 gadiem, 2018.06.01 22:03

Gita

Ir tikai 1 cisterna!!! Viena!!! Uz visu ciemu. Tas nekas,ka tā tiek vesta 3 reizes dienā. No tālākām mājām cilvēki nevar sanest. It īpaši vecie ļaudis.

pirms 3 gadiem, 2018.06.02 15:14

tuttii

Tad aiznes viņiem to ūdeni, nevis ņaudi.

pirms 3 gadiem, 2018.06.02 17:20

Vietējā

Tiek piegādāts it kā dzeramais ūdens! Uz visu Platoni 3 mučeles diennaktī! Vai tas ir normāli? Vienā daudzdzīvokļu mājā ir 18 dzīvokļi, vēl ir privātmājas, skola, veikals! Tur pat dzert visiem nesanāk! Ko darīt ar ēst vārīšanu, kanalizāciju? Kā nomazgāties? Un neviens nesaka kad būs ūdens! Nevar tak visi upē mazgāties! Ko darīt maziem bērniem,kurus nevar upē nomazgāt! Ārā karstums! Ūdens piegāde pārtraukta no ceturtdienas vakara! Vai tiešām JNKU apzinās problēmas plašumu? Kāpēc pašvaldība nepalīdz? Novads? Pie kā vērsties, lai mums kāds palīdzētu?

pirms 3 gadiem, 2018.06.02 17:22

udens

Ak tu mūžs, pasaulei gals, nomazgāties nevar... Ir vasara un ārā 25 grādi. Aizej uz upi un savu pakaļu nomazgā. No nedēļas nemazgāšanās vēl neviens nav nomiris, ja nu kas, tu būsi pirmā. A ūdens pārtikai ir veikalā, ej, pērc un nevaimanā.

pirms 3 gadiem, 2018.06.03 01:59

Vietējā

Izskatās ka Tu udens ar mazgāšanos esi uz Jūs! Tevi pilnīgi noteikti šāda problēma netraucētu dzīvot, jo pats vnk nemazgājies! Un mazu bērnu Tev nav, bet ja nu gadījumā ir tad pamēģini nomazgāt bērnu upē, kurā ir nobeigušās pat zivis! Visi tādi gudrinieki, bet kad prasa kam reāli lūgt palīdzību nevienam nav ko piebilst!

pirms 3 gadiem, 2018.06.03 09:05

Vietējais

udens izskatās no JNKUniem...:))) beidzot jāsāk strādāt, bet tā negribās...vasara arā +25:))) tāda ir tā mūsu vietējā vara, jeb nevara!!!

pirms 3 gadiem, 2018.06.04 10:00

Vietējās ziņas