Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NĪP par 500-800 latiem piedāvā ierīci, kas ūdensvadā samazina katlakmens nogulsnes 12

Lai ūdens caurulēs mazinātu kaļķa un sāļu daudzumu, kas veicina to «aizaugšanu», «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) daudzdzīvokļu mājās uz ūdens ievada piedāvā uzstādīt īpašu elektromagnētisku iekārtu. Tās darbības rezultātā katlakmens tiek sašķelts, būtiski uzlabojot gan ūdens spiedienu ēkā, gan tā kvalitāti.

«Mūsu mājā šī atkaļķošanas ierīce uzstādīta tikai pirms dažiem mēnešiem – pagājis vēl salīdzinoši īss laiks, lai novērtētu visus ieguvumus, taču jau tagad pavisam droši varu apgalvot, ka situācija ar ūdensapgādi mūsu mājā ir kļuvusi krietni labāka, arī pats ūdens ir citādāks – kvalitatīvāks,» NĪP saka Zemgales prospekta 2 dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona Aļona Fadejeva. Viņa stāsta, ka iepriekš mājas iedzīvotāju pretenzijas visbiežāk saņemtas par karstā ūdens nepietiekamu spiedienu, tādēļ sadarbībā ar JNĪP speciālistiem dzīvokļu īpašnieki sākuši meklēt iemeslu. «Izrādījās, ka caurules pilnībā ir «aizaugušas» ar kaļķi, kaut arī karstā ūdens guļvads mājai nomainīts tikai pirms gadiem pieciem. Kad NĪP inženieri man parādīja, kāda izskatās tā karstā ūdens caurule, biju pārsteigta. Brīnos, kā vispār caur to varēja plūst ūdens – tik «aizaugusi» tā bija. Protams, varējām jau tikai nomainīt guļvadu, bet tas problēmu atkal atrisinātu tikai uz īsu laiku, tāpēc nolēmām izmantot NĪP piedāvājumu uzstādīt atkaļķošanas ierīci. Ikdienā ūdeni kafijai vāru elektriskajā tējkannā – ticiet man, nu tā vairs tik ātri kā agrāk ar kaļķi neapaug. Ūdens kvalitātes uzlabojumi ir jūtami,» stāsta A.Fadejeva.NĪP skaidro, ka ūdens minerālorganiskie savienojumi rada tā saucamo katlakmeni, kas ļoti ātri veidojas uz virsmām, kuras pakļautas temperatūras maiņai. Katlakmens ļoti ātri izgulsnējas biezā kārtā, kas samazina ūdens plūsmu apkures sistēmā, jo praktiski pilnībā aizsprosto caurules. Līdz ar to tiek radītas papildu ekspluatācijas izmaksas un saīsinās cauruļvadu kalpošanas laiks. NĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts stāsta, ka pastāv divu veidu ūdens mīkstināšanas sistēmas – ķīmiskā un fizikālā. Taču gan ekspluatācijas, gan izmaksu ziņā fizikālā ir izdevīgāka un arī ekoloģiska.Proti, atšķirībā no ķīmiskās sistēmas, fizikālā jeb elektromagnētiskā iekārta uz ūdeni iedarbojas bez ķīmiskiem reaģentiem – tās darbības pamatā ir mainīgs elektromagnētiskais lauks, kas izplatās pa visu aukstā ūdens, karstā ūdens vai apkures sistēmu un neļauj veidoties kaļķa un katlakmens nogulsnēm jeb apaugumam uz sistēmas sieniņām un sildelementiem. Vienai daudzdzīvokļu mājai vienreizējās izmaksas, uzstādot fizikālās darbības iekārtu, orientējoši ir no 500 līdz 800 latiem, elektroenerģijas izmaksas – līdz trim latiem gadā. «Praksē esam pārliecinājušies, ka elektromagnētiskās iedarbības iekārtas ir labs risinājums un ieguvēji ir visi, jo tik bieži vairs nav jāveic cauruļvadu skalošana, kas ir dārgs pasākums un jāsedz pašiem iedzīvotājiem – vienas skalošanas izmaksas vidēji ir 300 lati,» norāda tehniskais direktors.Vairākās daudzdzīvokļu mājās, piemēram, Zemgales prospektā 2, Pasta ielā 18 un 44, šāda iekārta jau uzstādīta, un tās efektivitāti apliecina fakts, ka būtiski samazinājies sūdzību skaits no šo māju iedzīvotājiem par, piemēram, ūdens padeves traucējumiem, nepietiekamu ūdens spiedienu, rūsaino nokrāsu, atjaunojoties ūdens piegādei pēc ūdensvada avārijas pilsētā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

tramtaram

"Jelgavas ūdens" piegādā sliktas kvalitātes ūdeni, tāpēc arī viss aizkaļķojas un aizrūsē. Iesaku visiem, kuri saņem nekvalitatīvu ūdeni, ziņot par to Veselības inspekcijai. VI pārstāvis paņems ūdens paraugus no dzīvokļa ūdens krāna un tad jau manīs, kurš vainīgs- Nīps ar vecajām caurulēm vai Jelgavas ūdens. Pietiek maksāt par kaut kādu žļurgu, kura tiek saukta par dzeramo ūdeni.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 10:38

Greex

Tad jau drīz NĪPs varbūt izsludinās konkursu par degvielas aktivatoru iepirkšanu uzņēmuma autoparkam?

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 16:50

:)

"Vienīgais tā nemaksā 500 Ls , bet gan tikai 80 Ls."
a NĪP domā citādi... :) Nez NĪP arī doktora Levina saites un kosmodisku tirgos ar "pievienoto vērtību"? :)

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 15:19

aahu

Nu gan dirš tā Fadejeva. Šī iekārta iztīrīt aizaugušas trubas nu nekādi nevar. Tā var apturēt tikai tālāku aizkaļķošanos

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 14:24

ashā

Šī iekārta ir laba , bet to nedrīkst uzstādīt dzeramajam ūdenim , jo tiešām kalcijs pazūd. Apkures ūdenim tā iekārta ir ideāla. Vienīgais tā nemaksā 500 Ls , bet gan tikai 80 Ls. To var pasūtīt jebkurā būvmateriālu veikalā.

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 14:21

vārds - Agnesei

Ja ticam tehniskā direktora teiktajam, tad lauks izplatās pa visu māju. Šajā gadījumā katlakmens ir tas pats kalcijs savienojumos, no kā sastāv cilvēku kauli. Tad nu padomā kā tas varētu ietekmēt cilvēkus, ja caurulēs kalcijs tiek novākts.

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 13:11

LIFs

aaahahahahahaaaaaa. tāda pati draza kā "aktivators". klaunu bars nīpā strādā laikam

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 13:10

Agnese

Un kā tur vispār rodas elektromagnētiskais lauks?

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 12:51

Agnese

Kā šis elektromagnētiskais lauks ietekmē cilvēku veselību? Kā vienmēr, pētījumu nav.

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 12:50

vārds

izskatās, ka pufaika no auss tikusi iekšā izplatās pa visu tehniskā direktora ķermeni. Kā var šādā amatā ņemt cilvēku, kurš fizikā ir tupāks par piektklasnieku?

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 12:49

Vietējās ziņas