NMPD: Nevarētu teikt, ka ceļi Zemgalē šogad ir sliktāki nekā iepriekšējos gados

Nav objektīvu iemeslu, lai teiktu, ka ceļi reģionā šopavasar būtu sliktākā stāvoklī nekā iepriekš, aģentūrai LETA pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Zemgales reģionālā centra vadītāja vietnieks medicīnas un operatīvajos jautājumos Kristians Galanders.

Viņš pauda, ka lauku ceļi ir grūti izbraucami, līdz ar to palēninās NMPD transporta ātrums, pazeminās pacientu komforts un pieaug personāla darba vides risku faktors, taču līdzīga situācija pavasaros un rudeņos ir bieži. «Problēma ir tāpat kā visā Latvijā, taču nevarētu teikt, ka šogad ceļi ir sliktākā stāvoklī,» stāstīja K.Galanders.

Vienlaikus viņš atzīst, ka Bauskas pusē ceļi ir sliktāki nekā citur, piemēram, apgrūtināta ir nokļūšana uz Pilsrundāli, Vecumniekiem, Sviteni, Buldbergu. Pirms vairākām dienām NMPD automašīna bija iestigusi uz lauku ceļa Rundāles novada Viesturu pagastā. Lai transportlīdzekli izvilktu, palīgā saukts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un kāds vietējais traktorists.

Sliktāk ceļi izbraucami arī Ogres, Auces pusē. No Jēkabpils, Dobeles un Jelgavas operatīvā transporta vadītājiem sūdzības tiek saņemtas retāk.

Protestējot pret valsts grants ceļu kritisko stāvokli, Bauskas novada Brunavas pagasta iedzīvotāji gatavi bloķēt šoseju Rīga-Bauska-Lietuvas robeža, aģentūrai LETA pastāstīja pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova.

«Ceram gan, ka tik ekstrēmi jārīkojas nebūs. Valstij ir jāmeklē problēmas risinājums,» klāstīja pagasta pārvaldes vadītāja, piebilstot, ka cilvēku neapmierinātība ir ļoti augsta, taču tiks gaidīta valsts institūciju reakcija uz novada iedzīvotāju aicinājumu ceļus glābt. Atbilde tiks gaidīta likumā noteiktajā kārtībā – mēneša laikā.

Bauskas novada deputāti 6. martā domes ārkārtas sēdē nolēma aicināt valdību izsludināt ārkārtas situāciju Bauskas novada administratīvajā teritorijā saistībā ar valsts autoceļu ar grants segumu kritisko stāvokli un noteikt nekavējoties veicamos nepieciešamos pasākumus ārkārtējās situācijas novēršanai.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) šorīt LTV «Rīta panorāmā» pauda, ka visus Latvijas ceļus uz burvju mājienu īsā laikā salabot nav iespējams. Politiķis atzina, ka ceļu stāvoklis Latvijā ir problēma, turklāt ne tikai Bauskas apkārtnē, un tās risināšanai Satiksmes ministrija īsteno, piemēram, lauku ceļu programmu, kas paredz kvalitatīvāku segumu ieklāšanu daudzos ceļos.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas