NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs Dmitrijs Sergejevs par gaidāmajām pārmaiņām dienestā 1

Ārsts Dmitrijs Sergejevs par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Zemgales reģionālā centra vadītāju sāka strādāt jūlijā. Lai gan mēneša laikā centrā būtiskas pārmaiņas vēl nav notikušas, dienests kopumā ir lielu pārmaiņu priekšā. 
Sarunā Zemgales reģionālā centra vadītājs stāsta par gaidāmajām pārmaiņām un NMPD nākotnes vīziju, bet par dienesta svarīgāko mērķi uzskata nodrošināt iedzīvotājiem laicīgu, kvalitatīvu un nepārtrauktu neatliekamo medicīnisko palīdzību. 

– Kādas pārmaiņas gaidāmas NMPD darbinieku darba slodzē?
Pērnā gada sākumā NMPD, tāpat kā citās medicīnas iestādēs Latvijā,  vēl pastāvēja tāds jēdziens kā pagarinātais normālais darba laiks un ārstniecības personām bija atļauts strādāt 60 stundu nedēļā, saņemot par virsstundām tādu pašu atalgojumu kā par normālu darba laiku, bet no pagājušā gada vasaras jau pakāpeniski sākta pāreja uz normālu darba laiku, tādu, kādu strādā citas valsts ie­stādes un dienesti, – 40 stundu nedēļā.

Šo pāreju no pagājušā gada jūlija bija iecerēts realizēt pakāpeniski vairāku gadu laikā, sākumā pārejot uz 55, tad 50, 45 un 40 stundām nedēļā. Taču šogad Satversmes tiesa lēma, ka pakāpeniskā pāreja neatbilst Latvijas Republikas Satversmei. Tas nozīmē, ka uz normālu darba laiku būs jāpāriet uzreiz un vairāk NMPD mediķi nevarēs strādāt jau no nākamā gada 1. janvāra.

Jauno modeli ieviešot, gan jāņem vērā, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmā un arī mūsu dienestā pastāv liels darbinieku trūkums. Liela daļa mediķu ir noformēti darbā uz pilnu slodzi, bet reāli strādā 50 stundu nedēļā un 200–210 stundu mēnesī, kas šobrīd vēl ir atļauts.
Latvijas reģionos iedzīvotāju skaits sarūk, viņiem pārceļoties uz Rīgu vai dzīvi ārvalstīs, bet NMPD brigāžu skaits reģionos nav pārskatīts gadiem. Darbinieku trūkums ir jūtams, tāpēc aicinām darbā sertificētus un nesertificētus ārsta palīgus, ārstus stažierus un ārstus rezidentus. Visvairāk vakanču šobrīd ir Jelgavā, Aucē un Aizkrauklē.


Foto: Raitis Puriņš. Visu interviju lasiet 16. augusta “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

DatorX

Jā jā... viens jau parmainas gribeja ieviest 3 gadus atpakal stajoties poliklīnikas amata un ?

pirms 3 gadiem, 2018.08.16 16:08

Vietējās ziņas