No 1.februāra SIA “Jelgavas novada KU” gaidāmi jauni ūdenssaimniecības tarifi; SPRK aicina paust viedokli 3

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi un sākusi izvērtēt SIA “Jelgavas novada KU” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Jaunie tarifi varētu stāties spēkā 2022.gada 1.februārī, informē SPKC.

SIA “Jelgavas novada KU” apstiprināšanai SPRK šā gada 16.novembrī iesniegusi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu 1,69  eiro/m3 (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 2,01 eiro/m3 (bez PVN). Salīdzinot ar spēkā esošo, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu plānots palielināt par 0,06 eiro, bet kanalizācijas – par 0,11 eiro. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektroenerģijas cenu kāpums.

“Tarifu projekta aprēķinos izmainīta tikai viena komponente – elektroenerģijas izmaksas. SIA “Jelgavas novada KU”, tāpat kā daudziem citiem uzņēmumiem, kuri ražošanā vai pakalpojumu nodrošināšanā izmanto elektroenerģiju, pieaug izmaksas. Šī gada septembrī elektroenerģijas cena juridiskajiem lietotājiem pieaugusi par 77,24%, salīdzinot ar pērnā gada septembri,” norāda SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

Elektroenerģijas cenu pieaugumu šogad ietekmējis ražošanas izmaksu kāpums dabasgāzes un CO2 emisiju kvotu cenu pieauguma dēļ, kā arī mazāk labvēlīgi laikapstākļi elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem resursiem hidroelektrostacijās un vēja stacijās.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus un ieteikumus SPRK (sprk@sprk.gov.lv67097200) vai SIA “Jelgavas novada KU” (jnku@jnku.lv, 8848)Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties  SPRK tīmekļa vietnē, kā arī pārskatāmākā veidā – SPRK interaktīvajā infografikā.

Izvērtēšanas laikā SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā, un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs ir ekonomiski pamatots.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Dārdzība

Ceru,ka Ozolniekos ūdens tarifi (augstākie Latvijā)nepieaugs vēl vairāk!...

pirms dienas, 2021.11.25 12:14

Maxsātājs

Visi ūdeņi tek uz jūru.Kāda tad galīgā cena par patērēto 1 kbm.?

pirms dienas, 2021.11.25 17:46

Diāna

Interesanti, JNKU cenu nesen jau pacēla un tagad vēlreiz cels???

pirms 20 stundām, 2021.11.26 11:28

Vietējās ziņas