No amata gāž Bauskas novada domes priekšsēdētāju Ābelnieku, taču jauna priekšsēdētāja ievēlēšanu atliek 3

Ārkārtas sēdē, kas notika pagājušās ceturtdienas vakarā, deviņi no 17 Bauskas novada domes deputātiem pauda neuzticību domes priekšsēdētājam Raitim Ābelniekam (Nacionālā apvienība), kā rezultātā viņš zaudēja amatu.

Mēģinājumi izteikt neuzticību R.Ābelniekam, kurš jau piekto gadu ieņem domes priekšsēdētāja amatu, bija arī agrāk, taču tad opozīcijai balsu nepietika. Laikraksts “Bauskas Dzīve” informē, ka ārkārtas sēdes laikā “dumpinieku” priekšstāvis deputāts Aleksandrs Novickis (Latvijas Reģionu apvienība) iebilda, kādēļ nekavējoties netiek ievēlēts jauns priekšsēdētājs. Turklāt var piezīmēt, ka A.Novickis pats bija gatavs uzņemties šo atbildību. Taču jauna priekšsēdētāja ievēlēšana izpalika, jo pret to iebilda arī vairāki viņa sabiedrotie.

Opozīcijas iesniegumā neuzticības izteikšanai R.Ābelniekam minēts, ka Bauskas novada domē netiek nodrošināta caurskatāmība, lēmumus pieņem bezatbildīgi, nedomājot par iespējamiem finansējuma avotiem. Daļai deputātu ir aizdomas arī par pārkāpumiem domes vadības darbā. Turklāt pārkāpumos tiek vainotas arī pašvaldības kapitālsabiedrības, un tās darbā izmeklējot arī uzraugošās iestādes, norādīts deputātu iesniegumā.

Pirms neuzticības balsojuma līdzšinējais domes priekšsēdātājs R.Ābelnieks teica: “Es neesmu zelta monēta, kas varētu patikt visiem. Nevienam neizdabāšu. Īpaši, ja cilvēks nāk ar savtīgiem mērķiem. Man un domes priekšsēdētāja vietniekam ir svešas pretlikumīgas rīcības. Neviens no mums necenšas gūt labumu sev. Mūsu mērķis ir sakopts novads un labvēlīga dzīves vide mūsu iedzīvotājiem.”

Saistībā ar pastāvošo kārtību divu nedēļu laikā tiks sasaukta ārkārtas domes sēde gan jauna domes priekšsēdētāja un viņa vietnieka ievēlēšanai, gan arī līdzšinējā domes priekšsēdētāja vietnieka Voldemāra Čača, kurš jau ir pateicis, ka ar jauno varu nesadarbosies, atbrīvošanai no amata.

Laikraksta “Bauskas Dzīve” galvenā redaktore Anita Rozentāle līdzšinējo domes priekšsēdētāju raksturo kā inteliģentu, godprātīgu, pat iespējams pārlieku demokrātisku vīru, kuram, iespējams, ir pietrūcis stingrības attiecībās ar padotajiem. Viņa piebilst, ka beidzamā laikā Bauskas novadā ir īstenoti daudzmiljonu projekti, uzbūvējot peldbaseinu un multifunkcionālu sporta centru, renovējot 2. vidusskolu. “Projektu īstenošanai ir ņemti aizņēmumi, taču, ja Valsts kase šo naudu ir piešķīrusi, tad finansēm visam vajadzētu būt kārtībā,” spriež A.Rozentāle. Galvenā redaktore piezīmē, ka 2016. gadā R.Ābelnieka vadītajā Bauskas novada pašvaldībā atklājās, ka vairāku gadu laikā no Vecsaules pamatskolas kontiem pazuduši vairāk nekā 70 tūkstoši eiro (kriminālprocess, kurā tika aizdomās turēta kāda grāmatvede, nav pabeigts). Taču A.Rozentālei nav skaidrs, kāpēc tieši tagad opozīcijai izdevās iegūt varu.Foto: bauskasdzive.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 3

lauceniece

tās pašas izdarības redzamas Ozolniekos. tad jau Liepiņu arī drīz jāmet nost.

pirms 3 gadiem, 2018.04.28 08:29

Ha - nebūs

Parāk visus uzpircis ar amatiem znotam, celiņiem aiz skolas untt...

pirms 3 gadiem, 2018.04.28 13:48

Pavlovs

Lielākajā novada pagastā runā, ka Caunem arī krēsls šūpojās..

pirms 3 gadiem, 2018.04.30 18:56

Vietējās ziņas