Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No darbiniekiem cenšas atbrīvoties, izmantojot robus zināšanās

Iespējams, jau tuvākajā laikā sagaidāmi grozījumi darba likumdošanā, ko Latvijas darba devēju konfederācija (LDDK) saista ar ekonomiskās krīzes situācijā esošo tautsaimniecību. Pastāv iespēja, ka grozījumi varētu pasliktināt darba ņēmēju sociālo stāvokli, un sarunas par tiem notiek ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS).

Par iespējamiem grozījumiem darba likumdošanā tika spriests Latvijas Pašvaldību darba devēju asociācijas Jelgavā rīkotajā seminārā. Tajā piedalījās gan darba devēji, gan sociālo dienestu darbinieki no Jelgavas un Bauskas rajoniem.Kā «Ziņām» skaidro LDDK Korporatīvās pārvaldes eksperte Agnese Alksne, situācija uzņēmējdarbībā šobrīd ir ļoti sarežģīta - vairāk nekā puse uzņēmumu nonākuši grūtībās.«Lielā mērā to nosaka tas, ka pēdējo gadu laikā nesamērīgi pieauga darba samaksa, nepaaugstinot efektivitāti,» skaidro A.Alksne. Piemēram, uz krīzes laiku varētu paplašināt darba devēju iespējas nosūtīt darbiniekus bezalgas atvaļinājumā, plašāk nodarbināt viņus nepilnu darba laiku, paplašināt terminēto darba līgumu robežas, palielināt pārbaudes laiku, atvieglot darbinieku atlaišanu ilgstošas slimošanas gadījumā un citus.LBAS eksperts Jānis Neimanis «Ziņām» gan uzsvēra, ka sarunas par minētajiem grozījumiem vēl «nav ne tuvu noslēgumam». Viņš atzīst, ka tās nav vieglas, tomēr cer, ka kompromiss, kas apmierinātu visas puses, tiks atrasts. «Mēs saprotam, ka šobrīd jāatrod varbūt neordināri risinājumi, turklāt tas jāizdara pēc iespējas ātrāk,» tā J.Neimanis. Vairāk lasiet ceturtdienas, 16.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas