Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No Lielupes krasta varēs apjūsmot pilsētu 9

Jelgavas dome plāno, ka tuvāko divu gadu laikā Lielupes labajā krastā no dzelzceļa tilta līdz Rīgas ielai uz aizsargdambja tiks izveidota gājēju promenāde ar atpūtas vietām un apstādījumiem. Šim mērķim tiks izmantoti 1,6 miljoni latu Cukura rūpniecības restrukturizācijas fonda līdzekļu.

Domes deputāti ceturtdien atbalstīja projekta «Lielupes gultnes tīrīšana un Lielupes labā krasta aizsargdambja atjaunošana» iesniegšanu, cerot no Cukura rūpniecības restrukturizācijas fonda pasākuma «Atbalsts piesārņoto vietu attīrīšanai» saņemt 1 601 942,70 latus (ieskaitot PVN). Kā skaidro Jelgavas pašvaldības izpilddirektors Gunārs Kurlovičs, cukurfabrikas darbības rezultātā divos posmos Lielupē izveidojies apmēram 1,5 metrus biezs cukurbiešu pārstrādes produktu sanešu slānis, kuru, īstenojot projektu, paredzēts iztīrīt.«Projekta izstrādi finansēja pašvaldība, taču šo naudu mēs dabūsim atpakaļ no minētā fonda, gluži tāpat kā nepieciešamo pašvaldības priekšfinansējumu - apmēram 1,3 miljonus latu,» uzsvēra G.Kurlovičs. Vēl gan nav skaidrības, vai un kādā apmērā piešķirtajiem līdzekļiem piemēros PVN. Ja tas netiks piemērots, piešķiramo līdzekļu summa attiecīgi tiks samazināta.Šogad paredzēts iztīrīt gultni un izbūvēt aizsargdambi, savukārt nākamgad dambis tiks labiekārtots, izvietojot uz tā soliņus, izveidojot celiņus, ierīkojot apstādījumus, kā arī iestādot kokus. Izbūvētas tiks arī piekļuves vietas Lielupei, lai tur varētu veidot peldvietas un laivu piestātnes.Projekts ir saskaņots ar atbildīgajām iestādēm, un Vides pārraudzības valsts birojs ir sniedzis atzinumu, ka šajā gadījumā novērtējums uz vidi, par ko domes sēdē interesējās deputāts Arnis Razminovičs, nav nepieciešams. Savukārt gultnes tīrīšanai piemērotākos laikus, kad tas netraucēs zivju dzīvei, devusi Vides pārvalde.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

...

skaisti, patiešām prieks, ka tāds projekts! Varētu vēl skatu torni vai panorāmas ratu ierīkot, jo Jelgava no augšas ir daudz skaistāka par to, ko ikdienā redzam un pie kā acis jau pieradušas.... Lai veicas, lai izdodas!!!! jā, un vēl pludmali noteikti vajadzētu....

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 10:02

baraks

pirmo trīs komentētāju diagnoze - aprobežoti auni. nu kaa lai citādi izsakās. es ceru ka promenāde būs viena no skaistākajām vietām jelgavā, ar ko varēsim lepoties. atvainojiet, mēs jau tā ne ar ko neizceļamies,daudzi saka, ka Jelgavā ne kā nav. tapēc jau nav, jo ja grib kaut ko skaistu uzcelt, ta visi bļauj, lai iedo kādu pabalstu, uztaisa bērnudārzu vai vēl sazin ko, kam jēga maza, jo faktiski tad nauda tiek apēsta.starp citu, cik nu dzirdēts, jauni bērnu dārzi nebūtu jāceļ, ja tie netiktu piegrūsti ar bērniem no rajona. jelgavniekiem jau pietiek.

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 09:20

www

Galvenais lai tas krasts vēlāk būtu pieejams visiem cilvēkiem vienādi, nevis būtu jāstaigā apkārt iežogotām dažām lepnām jahtām... Tad tas būs apsveicami!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 09:15

EDGARS

Laikam te nepielec vietējiem! Šo naudu dabōn no eiropas fondiem,kā kompensaciju par cukurfabriku.UN VIŅU NEVAR IZMANTOT UZCEĻOT BĒRNUDĀRZU VAI PANSIONĀTU VEI SAMAKSĀT JUMS PAR SILTUMU.ŠO NAUDU DABON TIKAI TAD JA VIŅU IEGULDA ŠINĪ ZEMĒ.SAVĀDAK PALIKSIET AR GARU DEGUNU LATVIEŠI.KĀ JAU BIEŽIVIEN TAS NOTIEK.TAPĒC NERUNĀSIM PAR TO KO NEZINAM UN NEVARAM SAGREMOT.

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 08:36

sdpn

jāpiekrīt ješkam(-ai)

tā nauda nāk no eiropas un nekam citam to naudu nevarētu izmantot kā tikai cukurfabrikas piesārņojuma likvidēšanai upē un tās labiekārtošanai

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 01:25

ješka

Bļāviens,stulbā tauta...
Kad vienreiz sapratīsiet,ka tā naudiņa,kas paredzēta dzīvokļa īres maksai nedrīkst tikt izlietota jaunas kleitas pirkšanai,vai vecim jaunu vizuļu kolekcijas iegādei.
Tāpat arī šeit,kur restrukturizācijas fonda pasākuma «Atbalsts cukura ražotnes piesārņoto vietu attīrīšanai» tiks saņemts 1 601 942,70 latus (ieskaitot PVN).

Un atkal būs sakoptība,tīra upes gultne,kur starp citu vēl ne tik tālajos,pagājušā gadsimta 70 -tajos gados,abos upes krastos bija,kā jūrmalā,tīri krasti,pasakaini tira un smilšaina pludmale un allaž pilns ar cilvēkiem,kas nekur nebraucot baudīja visus ar ūdeni un dabu saistītos priekus.

Un saprotiet.ka tā naudiņa,nav paredzēta nedz veikalu,nedz poliklīnikas nedz arī bērnudārzu būvniecībai.Un viņa

NEKAD NEKUR CITUR NEVAR NONĀKT,KĀ TIKAI TUR,KUR PAREDZĒTA,JA NĒ,TAD VIŅAS VISPĀR VAR ARĪ NEBŪ.

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 16:16

ja

Vel saprastu ja pa to naudu uzceltu bernudarzu,bet ......

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 15:07

nu ne

tados laikos un 1,6mln.Ls ,un kam? Visus no domes ara!

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 15:05

shoks

lai tik taisa,tik pec tam lai nesaka ka nav naudas!!!!!!!!!!!:@

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 14:30

Vietējās ziņas