Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No NĪP aiziet 108 dzīvokļu māja 8

Līdz šim pilsētā uz roku pirkstiem varēja saskaitīt daudzdzīvokļu mājas, kuru iedzīvotāji atteikušies no pašvaldības SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) apsaimniekošanas pakalpojumiem. Taču tagad tām gatavojas pievienoties vēl vairākas citas ar līdzšinējo apsaimniekošanu neapmierinātas mājas, to vidū 108 dzīvokļu nams Māras ielā 1.

Par Māras ielas nama nodošanu apsaimniekošanā jūnijā izveidotajai dzīvokļu īpašnieku biedrībai «Māras 1» 30.jūlija sēdē lems pilsētas dome. Jautājums jau izskatīts finanšu komitejā, un tās deputātiem nebija jautājumu par lēmuma pamatotību vai likumību.Par atdalīšanos no NĪP māju iemītnieki runājuši gadus trīs. Galvenais iemesls - neapmierinātība ar NĪP darbu kvalitāti un nepieciešamība veikt būtiskus remontus mājas ilgmūžības labā.«Pirms diviem gadiem mainījām kanalizācijas un ūdens stāvvadus. Plānojām, ka ar šiem darbiem tiksim galā divās trīs dienās, taču viss ievilkās no maija līdz oktobrim,» atceras «Māras 1» valdes priekšsēdētāja Daiga Ševčenko. Ne bez organizatoriskām pūlēm 4.jūnijā izdevās sarīkot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, kurā piedalījās 58 no 108 dzīvokļu pārstāvjiem. Tad arī pieņemts izšķirošais lēmums atdalīties un dibināt patstāvīgu dzīvokļu īpašnieku biedrību.Mājas apsaimniekošanu biedrība plāno uzticēt firmai «Latio namsaimnieks». Tā pārstāve Aija Leonoviča stāsta, ka uzņēmums Jelgavā darbojas pusgadu, un «Māras 1» būs pirmā viņu apsaimniekotā māja. Plānots gandrīz divkārt samazināt nama apsaimniekošanas izmaksas, taču ikmēneša komunālo maksājumu rēķini nez vai būs mazāki, jo jāiegulda līdzekļi jaunu stāvvadu ierīkošanā, kā arī siltināšanā, kam biedrība cer saņemt ES līdzfinansējumu.Plašāku materiālu par šo tēmu lasiet sestdienas, 25.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 8

to Lol

tā arī ir, es mu izpētījusi tos piedāvātos līgumus, nekas mazāk jāmaksā nebūs, tieši otrādi

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 16:30

Lol

Vistcamākais, ka 9 sant ir tikai maksa par administratīvajiem izdevumiem.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 11:58

ar pieredzi

" Viedoklim" biedriba nevar lemt par atdalīšanos, jo māja peder līdz šim domei!


Un vispār - LATIO piedāvājums- 9 santīmi!!!!!

Kam tas liekas nopietni?

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 09:31

māris

Jā,NĪP grib dzīvot kā treknajos gados un agrāk ,par pakalpojumu grib saņemt treknu naudu ,bet neko nedarīt,ja izdara tad pa roku galam ,ka kaut kas tika darīts

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 12:05

ups

Jums jaaņem biedribas Zvejnieku15 pieredzi! Nevajag nekadu Latio, saimniekojiet paši, buus lētāk!

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 13:05

viedoklis

Interesanti gan, kāpēc par atdalīšanos lemj Dome? Vai tad nodibinātā biedrība nevar lemt pati? Lai sūta to domi d...t un dara kā paši grib!!! Dzīvokļi taču ir viņu īpašums!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 11:11

rupucis

izklausās pārāk labi un skaisti, novēlu veiksmi.bet no citu pieredzes zinu, ka tā savstarpējā plēšanās iet vairumā un arī mēdz parādi pieaugt.paši arī par to jau domājam un iespējams ar vairākām mājām slēgsimies nost, kas ir kaimiņos.tā būs izdevīgāk, tikai jālūko, lai līgumiski ir lietas sakārtotas tā, ka nevar katrs īpašnieks regulēt krustojumu pēc sava prāta. ir valde ir atskaites un viss. nepatīk, ievēl citu valdi.

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 09:36

Vietējās ziņas